SPINNER TC110L-MCY
FCA çmim fiks plus TVSH
Viti i prodhimit
2007
Gjendje
I përdorur
Vendndodhje
Traunstein Gjermania
Qendër tornimi-frezimi me bosht C/Y SPINNER TC110L-MCY
more Images
YouTube video
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
Të dhëna për makinën
Përshkrimi i makinës:
Qendër tornimi-frezimi me bosht C/Y
Prodhues:
SPINNER
Model:
TC110L-MCY
Viti i prodhimit:
2007
Gjendje:
i përdorur
Çmimi & Vendndodhja
FCA çmim fiks plus TVSH
Vendndodhje:
Traunstein, Deutschland Gjermania
Përshkrim
SPINNER TC110L-MCY
Year of manufacture: 2007
Control: SIEMENS 840DE sl ShopTurn
X – 350 mm
Y – 230 mm (-115/+115 mm)
Z – 1,840 mm
C-axis
Swing diameter up to 690 mm
Spindle 26 kW with 2-speed gearbox
Speeds up to 3,200 rpm
Spindle bore 110 mm
Equipment:
Turret make BARUFFALDI type TBMR250-12 with 12 stations,
completely overhauled in 2024
Driven tools up to 4,000 rpm
VDI 50 tool holders
Hydraulic steady rest by SMW
Hydraulic three-jaw chuck by SMW with 315 mm diameter