DN Solutions PUMA2600 SLYB II
EXW VB plus TVSH
Viti i prodhimit
2022
Gjendje
I përdorur (plotësisht funksionale)
Vendndodhje
Jasionka Polonia
Torno CNC DN Solutions PUMA2600 SLYB II
more Images
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
Të dhëna për makinën
Përshkrimi i makinës:
Torno CNC
Prodhues:
DN Solutions
Model:
PUMA2600 SLYB II
Numri i makinës:
Puma 2600
Viti i prodhimit:
2022
Gjendje:
shumë mirë (i përdorur)
Funksionalitet:
plotësisht funksionale
Orë pune:
7 800 h
Çmimi & Vendndodhja
EXW VB plus TVSH
Vendndodhje:
Jasionka, Polonia Polonia
Telefononi
Detaje teknike
Diametër torneje mbi mbajtësin e kryqit:
630 mm
Gjatësia e tornimit:
1 245 mm
Diametri i torno-s:
376 mm
Boshte vrimë:
102 mm
Shpejtësia e boshtit (maks.):
2 800 rrot/min
Fuqia e motorit të boshtit:
26 W
Lloji i rrymës hyrëse:
tre fazë
Prodhuesi i kontrolluesve:
FANUC
Numri i boshtave:
2
Orët e punës së boshtit:
7 800 h
Numri i vendeve në magazinën e veglave:
12
Pajisje:
transportues i skarbave
Përshkrim
TECHNICAL DATA according to manufacturer’s specification:
1) Capacity
Swing over bed: 680 mm
Swing over cross slide: 630 mm
Max. turning diameter: 376 mm
Recommended turning diameter: 315 mm
Max. turning length: 1245 mm
Max. workpiece weight (incl. chuck): In chuck: 500 kg (with support: 1000 kg)
Bar capacity in spindle: 102 mm
2) Main Spindle
Chuck: 315 mm
Spindle nose: A2#11 ASA
Front spindle bearing diameter: 160 mm
Spindle bore: 115 mm
Chuck through hole: 103 mm
Spindle motor power (S3-25%/S6-60%/S1 Continuous): 26/22/18.5 kW
Spindle speed range: 2 - 800 rpm
Max. spindle torque (S3-15%): 1123 Nm
Power transmission: Belt
3) Sub-Spindle
Chuck: 175 mm (optionally 210 mm)
Spindle nose: A2#5 ASA
Spindle bore (diameter): 62 mm
Sub-spindle cylinder bore: 50 mm (H8)
Spindle motor power (continuous/30 min): 7.5/5.5 kW
Sub-spindle speed range: 4,500 rpm
Max. spindle torque (30 min): 85 Nm
Power transmission: Belt
4) Axis Travel
X axis: 260 mm
Z axis: 1350 mm
Y axis: 105 (±52.5) mm
B axis: 1350 mm
C axis (1, 2): 360° (0.001° increments)
Rapid traverse:
X axis: 30 m/min
Z axis: 30 m/min
Y axis: 10 m/min
B axis: 30 m/min
C axis: 200 rpm
5) Bed and Saddle
Slant bed, tilt angle: 30°
Bed guideway (Z axis): 437 mm
Saddle (X/Y axis): 321/325 mm
Sub-spindle stroke: 335 mm
6) Tooling System
Tool holders: BMT 65P
Number of tools: 12
Tool size: 25 x 25 mm
Max. drill diameter: 50/32 mm (main/sub-spindle)
Driven tool motor power (5 min/Cont): 7.5/1.5 kW
Driven tool speed: 5,000 rpm
Driven tool max. torque: 95.5 Nm
Driven tool collets (ER32): Φ3–Φ20mm (option)
Turret indexing time: Single position: 0.15 s (1.2 s full station)
Max. driven tool drilling diameter: φ20 mm, M20 x P2.5
7) Hydraulic System
Tank capacity: 20 l
Gedpfjx Rqkuex Agloub
Flow rate (60/50 Hz): 25 / 20.8 l/min
Power/Pressure: 2.2 kW x 5.0 MPa
8) Coolant
Tank capacity: 250 l
Flow rate: 30 l/min
Power/Pressure: 0.7 kW x 0.15/0.1 MPa (60/50 Hz)
9) Machine Accuracy
Positioning: 0.01 mm
Repeatability: 0.02 mm
C Axis Positioning: 0.0167°
Linear repeatability (axes X/Z/Y): ±0.002/±0.003/±0.003 mm