Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Viti i prodhimit
2018
Gjendje
I përdorur
Vendndodhje
Holanda Holanda
Citizen BNE-51MSY Citizen BNE-51MSY
more Images
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Të dhëna për makinën
Përshkrimi i makinës:
Citizen BNE-51MSY
Prodhues:
Citizen
Model:
BNE-51MSY
Viti i prodhimit:
2018
Gjendje:
gati për përdorim (i përdorur)
Çmimi & Vendndodhja
Vendndodhje:
, Holanda Holanda
Telefononi
Detaje teknike
Shpejtësia e boshtit (maks.):
5 000 rrot/min
Distanca lëvizëse e boshtit X:
195 mm
Distanca e lëvizjes së boshtit Y:
80 mm
Distanca e lëvizjes së boshtit Z:
380 mm
Fuqia e motorit të boshtit:
15 000 W
Peshë totale:
8 000 kg
Prodhuesi i kontrolluesve:
MITSUBISHI
Model kontrollori:
M730VS
Numri i boshtave:
8
Detajet e ofertës
ID e shpalljes:
A21582758
Numri i referencës:
NL-TUR-CIT-2018-00001
Përditësim:
së fundmi më 26.03.2026
Përshkrim
This 8-axis Citizen BNE-51MSY was manufactured in 2018. It features a maximum bar diameter of Ø 51 mm and a spindle speed of 5,000 min-1. The machine includes 12 turret stations and a slide stroke of 195 mm in the X1 direction. If you are looking to get high-quality turning capabilities, consider the Citizen BNE-51MSY horizontal turning machine we have for sale. Contact us for further details.
• Maximum Bar Diameter (SP1): Ø 51 mm
• Maximum Bar Diameter (SP2): Ø 51 mm
• Spindle Speed (SP1/SP2): 5,000 min-1
• Spindle Motor (SP1): 15/11 kW (15min./cont)
• Spindle Motor (SP2): 7.5/5.5 kW (15min./cont)
• Turret Stations: 12 ST. (HD1) / 12 ST. (HD2)
• Revolving Tool Motor: 2.2 kW
• Revolving Tool Torque: 20 Nm
• Revolving Tool Speed: Max. 6,000 min-1
• Slide Stroke (X1/Z1): 195 mm / 380 mm
• Slide Stroke (X2/Z2): 195 mm / 175 mm
• Slide Stroke (Y1): 80 (± 40) mm
• Slide Stroke (B): 450 mm