SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Gjendje
I ri
Vendndodhje
Niederlangen Gjermania
Tavolinë shtrënguese SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
more Images
Të dhëna për makinën
Përshkrimi i makinës:
Tavolinë shtrënguese
Prodhues:
SIEGMUND
Model:
28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Gjendje:
i ri
Çmimi & Vendndodhja
Vendndodhja e shitësit:
Fresenburger Weg 4, 49779 Niederlangen, Gjermania Gjermania
A19923605
Numri i referencës:
Përditësim:
së fundmi më 05.09.2025
Përshkrim
table length 2400 mm
table width 1200 mm
table height (lateral area) 200 mm
weight 949 kg
dimensions of the machine ca. 2400 x 1200 mm
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Item No.: 7D.1
Product description
- Through hardened tool steel X8.7 + plasma nitriding
- Material thickness approx. 24.5 - 27 mm
Gedpfx Agjxaayzelsub
- Sidewall made of high quality steel S355J2+N + plasma nitriding
- Bore Ø 28 mm
- Drilling surface in diagonal grid
- Rounded corners, edges and holes
- Side panel height 200 mm
- Holes in the side wall in the diagonal grid
- Including scaling on the surface
- Structure reinforced with ribs
- Grid lines allow for precise builds
The welding tables are provided with a scale as standard.
Plasma nitrided version :
- Protection from rust/scratches/weld spatter adhesion
- more corrosion resistant / higher load capacity
Furnishing:
- 28 hole pattern / dimensions 2400 x 1200 x 200 mm