SCHORR Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
çmim fiks plus TVSH
Viti i prodhimit
2024
Gjendje
I ri
Vendndodhje
Schüttorf Gjermania
Makinë pastruese SCHORR Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
more Images
Të dhëna për makinën
Përshkrimi i makinës:
Makinë pastruese
Prodhues:
SCHORR
Model:
Aufsitz-Scheuersaugmaschine RR1030FS
Viti i prodhimit:
2024
Gjendje:
i ri
Çmimi & Vendndodhja
çmim fiks plus TVSH
Vendndodhje:
Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland Gjermania
Përshkrim
SCHORR SCRUBBER DRYER 24V FLOOR MOP SCRUBBER 100AH SCRUBBING MACHINE
Efficient floor cleaning combined with extremely easy handling.
With the 100Ah batteries installed, intensive continuous use of approx. 4 hours is possible. The batteries are conveniently charged with the supplied charger at a standard 230V socket.
Gsdeuacy Aspfx Aclebl
SCHORR SCRUBBER DRYER RR1030FS - DISCOVER THE ADVANTAGES:
-- Fully electric scrubber dryer with 1030mm working width - ideal for large halls and rooms
-- Up to 4500m²/h cleaning performance
-- 80 liter fresh water tank and 85 liter waste water tank
-- 510mm brush diameter
-- Powerful 24V 100AH batteries
-- Extremely robust and reliable
Technical data
Manufacturer (abbreviation): SCHORR
Type designation of the manufacturer: RR1030FS
Drive: Seat
Power suction motor: 500W
Power: Brush motor: 500W
Power: Drive motor: 500W
Operating time: approx. 4 hours
Number of wheels: 3
Tires: PU (non-slip)
Own weight: 250kg
Basic dimensions
Fresh water tank volume: 80l
Dirty water tank volume: 85l
Brush diameter: 510mm
Total length: 1400mm
Total width: 1030mm
Overall height: 1100mm