Holzhäcksler RR150THX 150mm
Grirëse grirëse copëz benzine E-Star
SCHORR
Holzhäcksler RR150THX 150mm
Viti i prodhimit
2025
Gjendje
I përdorur
(plotësisht funksionale)
Vendndodhje
Schüttorf
Të dhëna për makinën
- Përshkrimi i makinës:
- Prodhues:
- SCHORR
- Viti i prodhimit:
- 2025
- Gjendje:
- i përdorur
- Funksionalitet:
- plotësisht funksionale
- Orë pune:
- 18 h
Çmimi & Vendndodhja
- Vendndodhje:
- Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland
- A19100001
- Numri i referencës:
- RR150THX 150mm
- Përditësim:
- së fundmi më 20.06.2025
Përshkrim
✅ Used & in stock ✅ Up to 150mm branch thickness ✅ Shipping available
Powerful wood chipper in top condition for sale!
The device is in very good condition and ready for immediate use.
Condition: Used, very good
Operating hours: 22h
Year of manufacture: 2025
SCHORR WOOD CHIPPER 150MM BRANCH THICKNESS RR150THX
Powerful wood chipper for branches up to 15cm in diameter. Extremely robust and compact.
-- 420 cc gasoline engine with 12.4 HP
-- Self-feeding, no need to push
-- 360° discharge
-- With drawbar
-- Highly user-friendly
-- Extremely robust and reliable
EQUIPMENT / FEATURES
POWERFUL ENGINE
HIGH PROCESSING CAPACITY
EFFICIENT CUTTING SYSTEM
EASY MAINTENANCE
Godpewh Rnbofx Aclobl
HIGH MOBILITY
Technical Specifications
Manufacturer (abbreviation): SCHORR
Manufacturer's model number: RR150THX
Drive type: V-belt 17x1255La
Max. branch thickness: 150mm
Chopping type: Drum, self-feeding
Number of blades: 2 + 1 counter blade
Weight: 255kg
Basic dimensions
Overall length: 2700mm
Overall width: 1218mm
Overall height: 1424mm
Discharge angle: 360º
Engine
Displacement: 420cc
Maximum power: 9.1kW / 12.4hp
Starter: Recoil starter
Our competent team is happy to answer any questions you may have about the SCHORR WOOD CHIPPER 150MM BRANCH THICKNESS RR100THX. We look forward to hearing from you and providing advice.
Njoftimi është përkthyer automatikisht. Mund të ketë gabime në përkthim.
Condition: Used, very good
Operating hours: 22h
Year of manufacture: 2025
-- 360° discharge
-- With drawbar
-- Highly user-friendly
EQUIPMENT / FEATURES
POWERFUL ENGINE
HIGH PROCESSING CAPACITY
EFFICIENT CUTTING SYSTEM
EASY MAINTENANCE
Godpewh Rnbofx Aclobl
HIGH MOBILITY
Technical Specifications
Drive type: V-belt 17x1255La
Max. branch thickness: 150mm
Weight: 255kg
Basic dimensions
Overall length: 2700mm
Overall width: 1218mm
Overall height: 1424mm
Discharge angle: 360º
Engine
Displacement: 420cc
Maximum power: 9.1kW / 12.4hp
Starter: Recoil starter
Këto njoftime mund t'ju interesojnë edhe ju.
Njoftim i vogël
Schüttorf
1 583 km
SCHORRHolzhäcksler RR150THX 150mm
Njoftim i vogël
Siedlce
1 235 km
Shpuese horizontale për dru
CORMAKWiertarka pozioma LBM290/400V
Forst
1 x 94 m³ kapanone alumini ø 3000 mm