Albanian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Polish Russian Belarusian Dutch Ukrainian Estonian Turkish English English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Luxembourgish Greek Lithuanian Latvian Kazakh Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto Urdu
METALIKA nga Sopot:

Machine factory METALIKA is located in Sopot, at the base of mount Kosmaj, 50 km away from Belgrade, going on the highway towards Niš. The factory was founded on January 16th 1973 by Dragan Ivkovic as an “independent locksmith shop for manufacturing and repairing objects from the metal processing industry”.

We have 46 years of experience in producing concrete block making machines and plants, with large worldwide customer base (Russia, Algeria, Ghana, Tanzania, Gabon, Oman, Equatorial Guinea, USA, Switzerland, Poland, Romania, Bulgaria, etc...).

We have 135 employees, with all necessary steel processing machinery at 5.000m2 workshop.

Our main products are concrete blocks/paver/curbstone making machines and mixers, with following group of products:

- Movable machines (egg layer)- excellent for mass and cheap production of hollow concrete blocks
- Concrete block machines and Automatic concrete block making machines (single pallet layer), Range product: Hollow blocks, solid blocks, hourdi/hurdi blocks, bricks, tiles, grass pavers,concrete paving stones/paver/pavers, curbstones, etc...)
- Concrete batching plants and concrete mixers, concrete mixing solutions and systems
- Concrete Block Handling systems
- Concrete Pipe and Manhole handling machines and systems
- Automatic Packing Stations for concrete elements
- Concrete Block Splitter Automatic Line
- Machines for making concrete pipes
- Re-bar straightening, bending and cutting machines
- Other (custom made) construction related machinery and equipment

Please send your requirement regarding products and capacity, and we will recommend machines for you.

Herr Nemanja Ivkovic
Milosava Vlajica 116e
11450 Sopot
Serbia


informacione të mëtejshme ligjore

Nemanja Ivkovic, Address: 29. Novembra br19 ; ZIP code: 11450 Sopot (Serbia).
Sales manager in company "METALIKA".

Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker:

Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.

Natyrisht, mosmarrëveshjet ende mund të lindin gjatë procesit të blerjes. Maschinensucher resp. Machineseeker Group GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet ligjore të blerësit resp. shitësi aktiv në Maschinesucher resp. Machineseeker.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

video
listat aktuale dhe promovime të veçanta:
Makinë për bërjen e blloqeve të betonit
Makinë për bërjen e blloqeve të betonit METALIKA SVP-533 DB (4.800 blocks / 8h)

-Machine SVP-533 DB is self-propelled, hydraulic vibrating press for making concrete blocks. -Machine for concrete blocks leaves pruducts on ...

Makinë për bërjen e blloqeve të betonit
Makinë për bërjen e blloqeve të betonit METALIKA SVP-633 (5.760 blocks / 8h)

-SVP-633 with aggitator is Movable vibropress for producing concrete blocks and other concrete elements (with optional equipment). -Producti ...

bimë konkrete Batching
bimë konkrete Batching METALIKA BS-30 Concrete mixing plant (30m3 / h)

SPECIFICATIONS (Concrete Mixing Plant BS-30): Mixer: M 1000 Mixer volume - Dry filling: 1000 liters Engine power: 22 kW W9nm0 Mixer output ...

Dërgoni kërkesën për METALIKA:
më shumë listings & makineri në ofertë:
Makinë për bërjen e blloqeve të betonit METALIKA SVP-533 DB (4.800 blocks / 8h)

-Machine SVP-533 DB is self-propelled, hydraulic vibrating press for making concrete blocks. -Machine for concrete blocks leaves pruducts on concrete floor in movable operation or ......


Makinë për bërjen e blloqeve të betonit METALIKA SVP-633 (5.760 blocks / 8h)

-SVP-633 with aggitator is Movable vibropress for producing concrete blocks and other concrete elements (with optional equipment). -Production height is from 17cm to 33cm and produ......


bimë konkrete Batching METALIKA BS-30 Concrete mixing plant (30m3 / h)

SPECIFICATIONS (Concrete Mixing Plant BS-30): Mixer: M 1000 Mixer volume - Dry filling: 1000 liters Engine power: 22 kW W9nm0 Mixer output (concrete): 0.5m3 Water supply 1” The wa......


Makinë automatike bllokimi METALIKA RVP-5000 (1.626m2 paver / 17.280 blocks)

TECHNICAL DATA FOR VIBRO PRESS RVP-5000: Length [mm]: 10500 Height [mm]: 2900 Width [mm]: 2800 Weight [kg]: ~ 15000 Useful mould surface: 1320 x 850 mm Production board size (pal......


bimë konkrete Batching METALIKA BS-15L Concrete mixing plant (15m3 / h)

BS-15L is a compact concrete mixing plant - concrete batching plant, with a vertical axis rotary mixer and forced mixing for concrete, suitable for the production of all types of c......


Makinë pa beton dhe makineritë e bërjes së blloqeve METALIKA VPS-1000 (100m2 pavers / 1.600 blocks)

Concrete block and paver making machine VPS-1000 is stationary vibrating press which lays down finished elements onto wooden pallet. Elements are formed in the mold under the stro......


Makinë automatike e bllokimit të betonit METALIKA RVP-2000 (824m2 pavers / 8.000 blocks)

Concrete block and paver making stationary machine RVP-2000 METALIKA is a mid-level highly productive and versatile vibration press machine with latest technology vibration and aut......


Makinë automatike e bllokimit të betonit METALIKA RVP-3000 (1.016m2 pavers /12.960 blocks)

RVP-3000 is concrete block machine. Concrete block machine RVP-3000 have high performance in production of all concrete elements under strong vibration from lower and top side,also......


Makinë bllok dhe betoni METALIKA VPS-2000 (414m2 pavers / 4.800 blocks)

Machine VPS-2000 is highly productive stationary vibrating press, which puts down finished concrete elements on wooden/plastic palette. Hmorvgz Basically it is semiautomatic vibra......


Makinë për bërjen e blloqeve të betonit METALIKA SVP-12 (10.000 blocks / 8h )

SVP-12 Concrete block making machine (Egg layer block machine) is a highly productive floor laying machine for producing all kinds of concrete building blocks. Product range (SVP-1......


bimë konkrete Batching METALIKA BS-60 Twin Shaft mixer (60 - 66m3 / h)

BS-60 Concrete batching plant (Concrete mixing plant). Storage aggregates in line silos: Capacity of 66 m3 with 3 silo / fractions / capacity 22 ± 2.5% m3 per silo. Twin shaft co......


Kub automatik (stacioni kub) METALIKA ASP-800 Automatic cuber

ASP-800 Automatic cuber. ASP-800 Automatic cuber (Cuber station for packaging concrete elements) can be install in production line for producing concrete blocks, concrete pavers, ......


Makinë për bërjen e blloqeve të betonit METALIKA VP-5 DSHB (1.600 blocks / 8h)

VP-5DSHB Concrete Block Making Machine is hydraulic-mechanical vibrating press for the production of masonry blocks (hollow blocks, solid blocks, hourdi blocks, chimney blocks etc.......


Fabrika e tkurrjes së betonit (përzierje betoni) METALIKA MBT-750V (4 hoppers) 15m3 / h

COMPACT CONCRETE MIXING PLANT (Mini concrete batching mixing plant) MBT-750V contains mixer with vertical rotation axis. Manganese blades are changeable and adjustable in order to......


Mikser betoni (mikser i palëvizshëm) METALIKA M-750

M-750 Concrete mixer with vertical rotation axis and forced concrete mixing, suitable for all concrete types. Aggregate, cement and water is loaded from upper side, and concrete i......


makinë konkrete tub METALIKA C-1200

Machine for producing concrete pipes C-1200 produces concrete pipes diameter from 300-1200mm by vibrating of core. Machine is placed in concrete base built according to manufactur......


Bllokues ndarës METALIKA S-550

Concrete Block Splitter S-550 (Technical data): Splitting force: 30t Rigid monolith frame structure Width of frame passage: 600 mm Max. splitting width: 550 mm Max. splitting hei......


Mikser i lëvizshëm i betonit / mikser kub METALIKA CM-1500 Concrete Mixer and transporter

CM-1500 Concrete Mixer (Cubic Mixer): This mixer is designed for mixing and transport of small quantities of concrete. It could operate as independent unit, additional build-up on......


Njësia e dozimit të materialit METALIKA Hoppers with belt conveyor (6m3)

The material dosing hopper serves to transport the material in concrete mixer, based on the time base. Adjusting the time base is made for each material separately, if you have h......


Linja e Prodhimit të Girderit METALIKA FERT 1/2/3

Girder production line performs inserting of steel binder into clay canal ellements, filling with concrete and vibrating. Line consists of three main parts: - Table for insertin......


Makinë për rregullimin dhe prerjen e telit METALIKA IS-12/14/16 Rebar wire machine

LINE FOR CUTTING AND STRAIGHTENING RE-BAR/REBAR. Automatic line is designed for straightening and cutting of smooth re-bar diameter from Ø6mm to Ø16mm and ribbed re-bar from Ø5mm t......


Moulds për bllok betoni METALIKA MEGA BLOK Molds

"MEGA BLOCK" is a massive concrete block used for a simple interconnecting system that does not require cement, is easy to assemble and dismantle, can be reused and is therefore su......


bimë konkrete përzierjen METALIKA MBT-750 (4 hoppers) 12m3 / h

Concrete Mixing Solution - Mobile concrete mixing batching plant MBT-750. Technical data for concrete mixer MBT-750: Mixers geometrical volume: 750l Mixing volume - output: 330l ......


Linja automatike e prodhimit METALIKA Manufacturing line (pavers blocks curbs)

"METALIKA" is a factory that produces machines for the production of concrete accessories (vibro presses for concrete elements), concrete mixers of different capacities, concrete b......


Machineseeker.al është sponsor zyrtar i:
Flag gb
+44 20 331 800 72
Flag de
+49 201 857 86 10
Flag nl
+49 201 857 86 180
Flag pl
+48 223 076 958
Flag it
+49 201 857 86 152
Flag es
+34 911 433 456
Flag fr
+49 201 857 86 153