Albanian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Polish Russian Belarusian Dutch Ukrainian Estonian Turkish English English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Luxembourgish Greek Lithuanian Latvian Kazakh Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto Urdu
Southern Engineering Equipment nga Poole:

Southern Engineering Equipment is a Machine Tool Supplier of new and used machinery, service, parts and consumables. .

We are proud to be the UK & Eire dealers for a variety of premium machine tool brands from across the globe.

Sole Dealers For: Euro Fintec, Gecam, Grind Master, Kuhlmeyer, Lissmac, Sugino

Herr Michael Trotter
51 Holton Road, Holton Heath Ind Est
BH16 6LT Poole
Mbretëria e Bashkuar


Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker:

Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.

Natyrisht, mosmarrëveshjet ende mund të lindin gjatë procesit të blerjes. Maschinensucher resp. Machineseeker Group GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet ligjore të blerësit resp. shitësi aktiv në Maschinesucher resp. Machineseeker.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

listat aktuale dhe promovime të veçanta:
Tavan i hendekut i dhomës së mjeteve
Tavan i hendekut i dhomës së mjeteve Colchester Master 2500

3 jaw chuck Quick change toolpost and holders Gap bed 2rh383 Good working order 3 phase Coolant Chuck and splash guards Centres 40'' Ce ...

5 ton hidraulike shtyp
5 ton hidraulike shtyp HARE 5 BS

Capacity 5 tons Stroke 4'' Table 14 x 8'' 3 Phase On stand Emergency Stop Pty3ay Excellent condition ...

Guillotina hidraulike me detyrë të rëndë
Guillotina hidraulike me detyrë të rëndë Carter FDB 3000 x 10 mm

Specification Capacity 3000mm x 10mm Back gauge Control operated Shadow-line Yes Work supports x 3 Squaring arms x 1 Input 400/3/50 Clamp ...

Dërgoni kërkesën për Southern Engineering Equipment:
më shumë listings & makineri në ofertë:
Tavan i hendekut i dhomës së mjeteve Colchester Master 2500

3 jaw chuck Quick change toolpost and holders Gap bed 2rh383 Good working order 3 phase Coolant Chuck and splash guards Centres 40'' Centre height 6.5'' - with bed removed 9.5......


5 ton hidraulike shtyp HARE 5 BS

Capacity 5 tons Stroke 4'' Table 14 x 8'' 3 Phase On stand Emergency Stop Pty3ay Excellent condition......


Guillotina hidraulike me detyrë të rëndë Carter FDB 3000 x 10 mm

Specification Capacity 3000mm x 10mm Back gauge Control operated Shadow-line Yes Work supports x 3 Squaring arms x 1 Input 400/3/50 Clamps hydraulic P7assb99 Actuated via Foot ......


Makinë sharre gërryese Chennai Metco Baincut XXL

Spectrograhic PLC based control with graphical touch screen. Max Cut off wheel diameter: 500mm. Max cutting diameter: 180mm. Table area: 500mm x 500mm with 12 x t-slots. Featur......


Mulli i dhomës së mjeteve BRIDGEPORT BR2J2

42 X 9'' table Bhynoen Variable Speed 50 - 3750rpm New Power traverse Heidenhain 2 Axis DRO Coolant & Splash Tray Machine vice......


Corner Notcher Comaca N225

Capacity 225 x 225 x 4 mm Bgqfnbsi9e Wandering foot pedal Scrap chute Angle guides......


Jig turjelë SIP MP-4G

SIP Jig Borer, table size 700 x 600mm; travels 600 x 500mm; quill travel 175mm; quill taper no. 4 morse; spindle speeds 50 to 2000 rpm; Bhb09wqe37 machine vice Guiding arm Ma......


sharrë automatike KASTO SB260 AU

Specifications: Bhj9pwyzda Cutting Capacity (Round): Max. 260 mm Cutting Capacity (Square): 260 mm x 260 mm Cutting Length: Max 750 mm Band length: 3830 x 25 x 0.9 mm SFPM: 0-390 ......


dhoma mjet torno Colchester Student 2500

3 and 4 jaw chuck Scroll chuck Quick change toolpost Steady C8ekrrv2w Versatool storage cabinet Excellent working order 3 phase centres 25'' 1 5/8" Spindle Bore Gap bed Taper t......


steelworker GEKA Hydracrop 110S

Flat Bar Shear 600 x 15mm 400 x 20mm Bhnojjnnkz Rectangluar Notching 90 x 52 x 13mm Punching 40 x 20mm 28 x 28mm Angle Shear at 90 152 x 152 x 13mm Angle Shear at 45 70 x 70 x 7mm ......


Gap Bed Center torno Colchester Triumph 2000

Colchester Triumph 2000 Gap Bed Centre Lathe Distance Between Centres: 762mm (50”) Swing Over bed: 381mm (15”) Swing Over Gap Piece: 571mm (22.5”) Spindle bore: 51mm (2'') Speeds......


Gap Bed Center torno Colchester Triumph 2000

Colchester Triumph 2000 x 30” Gap Bed Centre Lathe Distance Between Centres: 762mm 30”) Swing Over bed: 381mm (15”) Swing Over Gap Piece: 571mm (22.5”) Speeds: 25 - 2000 RPM Comes......


rrip të gjatë makinë rëndë Kuhlmeyer ZBS 3

This machine is built for the roughing and finishing on welded edges, corners and surfaces on flat and mid-size work pieces out of steel, stainless steel, and aluminium Bim7rm39ss ......


Sipërfaqja mulli Jones & Shipman 1400

Model 1400 Capacity 610mm x 203mm (24" x 8") Power rise and fall Magnetic chuck Hydraulic pack Filter pack - Missing roller to rotate paper - in current state would have to be ......


Bandsaw horizontale Amada HA250

Specifications: Cutting Capacity (Round): Max. 250 mm Band length: 3505 x 25 x 0.95 mm Eq37xgjg8 Electrical: 3 Phase......


Bandsaw vertikale Fuho VBS1610

396mm throat Maximum cut height 255mm Cast iron machine table tilts 15° right, 12° left & 8° front & back Sets of guide rollers above & below the table, adjustable according to bla......


Kompresori i seminarit Mark MSA 7.5 kW

High performance, silent running, simple installation and maintenance, makes the MSA compressor belong to the top class models currently available in the market. The use of highly ......


Bandsaw horizontale IMET BS 280/60 GH

Cutting Capacity (Round): Max. 240 mm Cutting Capacity (Square): 280 mm Swing head for mitre Bjfpguuo80 Variable down speed Electrical: 3 Phase......


Blast Kabineti Wheelabrator Ventus 92P

Enclosure WxDxH: 896 x 796 x 800 mm Low noise levels High ventilation rate for good visibility Hzxucxc9 Integrated dust collector giving a small footprint Robust construction Large......


Tabela Slot 3m x 2.5m

Actual size 3.06m x 2.54m N23gx Levelling feet in base adjusted from above.......


Spec speci i kontejnerit Linde H18T

Capacity 1800 kgs Container spec Idle switch off Blue spot reversing light weigh scales Fm9dczsmw Year 2016 8780 hrs......


CNC torno Harrison Alpha 550 Plus

CONTROL FANUC SPINDLE SPEED 12-1800 RPM SWING OVER THE BED 550 mm DIAMETER Bj3voztpvn SWING OVER THE SADDLE 370mm DIAMETER SWING IN THE GAP 830mm DIAMETER DISTANCE BETWEEN CEN......


Sipërfaqja mulli Jones & Shipman 540P

Model 540P Capacity 450mm x 150mm Power rise and fall Magnetic chuck Fycgw2i3i Coolant tank Wheel Balancer Wheel dresser Working light Emergency stops......


Machineseeker.al është sponsor zyrtar i:
Flag gb
+44 20 331 800 72
Flag de
+49 201 857 86 10
Flag nl
+49 201 857 86 180
Flag pl
+48 223 076 958
Flag it
+49 201 857 86 152
Flag es
+34 911 433 456
Flag fr
+49 201 857 86 153