CNC sistem prerje plasma Sato G 2500

2005
Viti i prodhimit
përdorur
Lloji i ofertës
Rutgerweg 8, 44894 Bochum, DE
vend

MACHINE DATA

lloj makine
CNC sistem prerje plasma
prodhues
Sato
Model
G 2500
Viti i prodhimit
2005
kusht
i shkëlqyer (i përdorur)

ÇMIMI DHE LOKACIONI

vend
Rutgerweg 8, 44894 Bochum, DEGjermani
thirrje çmimi kërkesa

DETAJË OFERTA

Listing ID
A3729364
Rifreskimi i fundit
në 19.04.2018
parë
10970 përshtypjet
Kërkesat

PËRSHKRIM

CNC flatbed Portal cutting machine with control CNC 3000,
Plasma system Fabr. KJELLBERG HiFocus 160i and filter unit serial. KEMPER.
Working range: 2000 x 4000 mm
Portal bridge with double-sided, sychronisiertem Rack / Pinion drive in
Longitudinal / backlash-free toothed belt drive in lateral / management career with
Cover and high-precision linear guiding system on torsion-free
Aluminum profile / trolley with precision profile rollers / 3 piece digital
AC drive motors / control cabinet for motor control of burner height
Cxgzt0ou
and power supply.
CNC control for Windows 32-bit processor, color display 12,1 "LCD-TFT,
Interfaces V24 + USB, SATRONIK PLUS CAD/CAM programming software with all
Geometry functions (E.g. point, arc, circle, rectangle, slot, etc.),
Hilsfunktionen (E.g. move adjust, routes, chamfers, etc.),
Manipulations (E.g. rotate, mirror, Verstzen, copy, etc.)
SATOMATIC HV 150 PT arc height sensing with initial height determination by
Nozzle contact with the metal plate, switch off the altitude control when driving around
of corners, mot. Torch lifter 1150 mm stroke, approximate speed 600 mm / min.
adjustable stroke speed 4800 mm / min., collision protection with AutoStop.
Kjellberg plasma cutting system of HiFocus 160i for all gases with operating Panel PGC
1:
Plasma cutting of 0.5-50 mm (depend on material), recommended in the
Production use 0.5-30 mm (depending on technology), Max Einstechtie

Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthimit mund të ketë ndodhur.


SELLERS

CNC Servicetechnik Sperling

Personi kontaktues:Herr Christopher Sperling

Rutgerweg 8

44894 Bochum, Deutschland

E fundit në internet: Javën e kaluar

regjistruar që nga viti: 2009

94 reklama në internet

Wir handeln und vermitteln Werkzeugmaschinen neu und gebraucht.
Unser Schwerpunkt ist der CNC Service für CNC Maschinen: Brenn-, Plasma-,Laser- und Wasserstrahlschneidanlagen
sowie Blechbearbeitungsmaschinen

SEND Enquiry

 • deatchusgbfrbeesmxitplrubynluaeetrcanzieczdkfisenomtluligrltlvkzisptbrvearhuskromdsirsmealhrbgmkbailegininidkrjpthmyvncntwirbdafpkiq
 • Kërkesa juaj do të dërgohet për të gjithë shitësit në këtë kategori. NB: Ky rezultat shumë në një numër shumë të madh të ofertave!

  PHONE & FAX

  telefon: 0234 410513
  faks: 0234 9413370
  numrin e telefonit Trego
  telefon:
  0234 410513
  personi i kontaktit:
  Zoti Christopher Sperling
  ID Machine:
  A3729364 në Machineseeker
  Trego numrin e faksit
  faks: 0234 9413370
  Shto për të parë listën e ndryshim fshij Rekomando Kalojë atë
  Provoni app Machineseeker tani!
  app Machineseeker for iPhone dhe Android .
  Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
  po jo
  ×
  Chat Maker Finder
  emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
  START CHAT ME DEALER
    Ju po bisedoni: 
    Personi juaj i kontaktit: 
    
  Kontakti yt po shkruan
  DËRGONI MESAZH
    Ju po bisedoni: 
    Personi juaj i kontaktit: 
    
  Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
  Mbyllja e dritares së bisedave