Torno CNC
Mori Seiki ZL-153 SMC
I RI

çmimi
ankand
Viti i ndertimit
2004
Shteti
Dore e dyte (plotësisht funksional)
Vendndodhja
Holanda – Largësia: përafërsisht 1 663 km
Më shumë ankande

T D DHNA N ON MAKIN

Përcaktimi i makinerisë:
Torno CNC
Prodhues:
Mori Seiki
model:
ZL-153 SMC
Viti i ndertimit:
2004
Shteti:
shume mire (e perdorur)
funksionalitetin:
plotësisht funksional
Orët e punës:
6472

DORËZIMI

Vendndodhja:
Holanda Holanda – Largësia: përafërsisht 1 663 km
Disponueshmëria:
menjëherë pas përfundimit të ankandit
kushtet e dorëzimit:
FCA
Shpenzimet e çmontimit dhe ngarkimit:
2 000 € (e detyrueshme)
Marrja në vendndodhje:
falas
Transporti:

PËRSHKRIM

TECHNICAL DETAILS

turning diameter: max. 680 mm
X axis: 350 mm
B axis: 555°

rotational speed: 5000 rpm
spindle bore: 45 mm
spindle power: 8 kW

counter spindle speed: 5000 rpm
counter spindle passage: 42 mm
counter spindle power: 6 kW

tool changer: 2 x 12
speed of driven tools: 3000 rpm
power driven tools: 4 kW


MACHINE DETAILS

Dimensions: 4.0 x 2.2 x 2.1 m
weight: 5900 kg

EQUIPMENT

 • Collet device with inserts up to 42 mm
 • Tool holder normal and driven tools
 • KUPA Servofeed 1100 bar feeder
 • Parts collector and conveyor
 • Double turret driven
 • Renishaw tool eye

PËRPUNIMI I PAGESAVE

kosto shtesë të blerjes:
18 %
Kushtet e pagesës:
Parapagim 100%
menyra pagese:
Vorkasse Überweisung Icon transferim
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Faturat lëshohen në shumën e ofertës më të lartë plus çdo kosto çmontimi/ngarkimi dhe kostot e transportit, si dhe kostot shtesë të blerjes dhe TVSH-në ligjore.

OFERTA DETAJE

ID -ja e reklamës:
A9913031
Numri i referencës:
AUC-230547
Përditëso:
e fundit më 23.05.2023

Kontaktoni

Max Fiene
Personi i kontaktit: Max Fiene
ID e makinës: 9913031
telefoni:
Siegel Siegel

Machineseeker Mbrojtja e blerësit

Pagesë e sigurt përmes llogarisë ruajtëse
Shitësi i kontrolluar rreptësisht
Mbështetje personale dhe shumëgjuhëshe

vizitë ndonjë gjë

Vizita është e mundur
makinë nën fuqi
Machineseeker në përgjithësi rekomandon shikimin e makinave të përdorura.
I gjithë informacioni jepet sipas njohurive dhe besimit tonë - binduni në vend.

OFRUESIT

Trustseal
Shitës profesional komercial
Holanda Holanda
Largësia: përafërsisht 1 602 km
Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar për këto reklama.
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki ZL-153 Mori Seiki ZL-153 Mori Seiki ZL-153 Mori Seiki ZL-153 Mori Seiki ZL-153 Mori Seiki ZL-153 Mori Seiki ZL-153
more images
7
Holanda Babberich
1602 km
Torno CNC me bosht C
Mori Seiki ZL-153
2004
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC Mori Seiki ZL 200 SMC
more images
6
Holanda Zevenbergen
1664 km
Qendër kthese CNC me 4 akse me lëvizje
Mori Seiki ZL 200 SMC
2000
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki RL-153 Mori Seiki RL-153
more images
2
Sllovenia Šmarska cesta 4, 6000 KOPER - CAPODISTRIA, Slovenia
713 km
TORON 2-GJESHT 2 FREGJI
Mori Seiki RL-153
2005
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC Mori Seiki ZL-150SMC
more images
9
Italia Thiene
864 km
Torno CNC
Mori Seiki ZL-150SMC
2001
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC Mori Seiki NL1500-SMC
more images
15
Zvicra Bienne
1225 km
QENDRAT E FREZIMIT DHE KORTHUESE
Mori Seiki NL1500-SMC
2005
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI SH-630 MORI SEIKI SH-630 MORI SEIKI SH-630 MORI SEIKI SH-630
more images
4
Italia
638 km
Qendra Machining (horizontale)
MORI SEIKI SH-630
1998
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L MORI SEIKI M 300 L
more images
6
Gjermani Schwäbisch Gmünd
(Vendndodhja e tregtarit)
1179 km
Qendra e përpunimit - vertikale
MORI SEIKI M 300 L
1991
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline
more images
3
Gjermani
1340 km
Qendra e përpunimit - universale
DMG MORI SEIKI DMU 50 ecoline
2012
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Gjermani Oelde
1496 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NZ 1500 T3Y3
2008
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco
more images
12
Gjermani Eibenstock
1192 km
Qendra e përpunimit CNC
Mori Seiki Dura Vertical 635 Eco
2010
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL3000 MC-1250 MORI SEIKI NL3000 MC-1250 MORI SEIKI NL3000 MC-1250 MORI SEIKI NL3000 MC-1250
more images
4
Italia Italia
638 km
torno horizontale
MORI SEIKI NL3000 MC-1250
2006
shume mire (e perdorur)
Thirrni
ankand
Ankandi përfundoi
Gjermani Luckenwalde
1329 km
Torno CNC
MORI SEIKI SL-250B/500
1998
e mire (e perdorur)
Tregtar i verifikuar
Reklamë e klasifikuar
Zvicra Root
1150 km
Qendra torno CNC me bosht Y
MORI SEIKI ZT 1500 Y
2004
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000 MORI SEIKI NHX 5000
more images
9
Republika Çeke Tschechien
1031 km
Qendra Machining (horizontale)
MORI SEIKI NHX 5000
2012
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline
more images
10
Gjermani Trittau
(Vendndodhja e tregtarit)
1568 km
Qendra e përpunimit - vertikale
DMG Mori Seiki DMC 1035 V ecoline
2013
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Gjermani Oelde
1496 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NLX 2500 SY / 1250
2011
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki SL 15 Mori Seiki SL 15 Mori Seiki SL 15 Mori Seiki SL 15 Mori Seiki SL 15
more images
5
Francës Haguenau
1290 km
Torno CNC
Mori Seiki SL 15
1991
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki Duravertical 5060 Mori Seiki Duravertical 5060 Mori Seiki Duravertical 5060 Mori Seiki Duravertical 5060 Mori Seiki Duravertical 5060
more images
5
Sllovenia Šmarska cesta, 6000 Koper, Slovenia
713 km
Vertical Machining Center
Mori Seiki Duravertical 5060
2012
aq i mire sa i ri (i perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500 MORI SEIKI NL2000SY/500
more images
8
Francës Bonneville
1232 km
CNC torno
MORI SEIKI NL2000SY/500
2005
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500 MORI SEIKI RL 2500
more images
6
Italia
638 km
lathes
MORI SEIKI RL 2500
2011
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG MORI SEIKI NMH 5000 DCG
more images
5
Gjermani
1340 km
Qendra e përpunimit - universale
MORI SEIKI NMH 5000 DCG
2011
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750 MORI SEIKI SL 35 M 750
more images
6
Gjermani Oelde
(Vendndodhja e tregtarit)
1501 km
CNC Turning- dhe mulliri Center
MORI SEIKI SL 35 M 750
1990
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500 MORI SEIKI CL 203/500
more images
5
Francës Haguenau
1290 km
Torno CNC
MORI SEIKI CL 203/500
2001
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500 Mori Seiki NL2000SY_500
more images
6
Spanja Madrid
2006 km
Torno CNC horizontale
Mori Seiki NL2000SY_500
2012
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NV 4000 DCG MORI SEIKI NV 4000 DCG MORI SEIKI NV 4000 DCG MORI SEIKI NV 4000 DCG
more images
4
Gjermani Lauchheim
(Vendndodhja e tregtarit)
1160 km
Qendra e përpunimit - vertikale
MORI SEIKI NV 4000 DCG
2004
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6 DMG Mori Seiki CLX 350 V6
more images
7
Gjermani
1340 km
lathes
DMG Mori Seiki CLX 350 V6
2022
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000 MORI SEIKI NL 3000/2000
more images
9
Gjermani Hattingen
1512 km
Torno CNC
MORI SEIKI NL 3000/2000
2007
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Gjermani Oelde
1496 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI SL 303-B MC / 700
2004
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV MORI SEIKI  MV
more images
5
Zvicra Root
1150 km
Qendra vertikale për bluarje CNC
MORI SEIKI MV
1985
aq i mire sa i ri (i perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI SH 403 MORI SEIKI SH 403 MORI SEIKI SH 403 MORI SEIKI SH 403
more images
4
Francës Bonneville
1232 km
qendra machining
MORI SEIKI SH 403
2001
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NH-5000 MORI SEIKI NH-5000 MORI SEIKI NH-5000
more images
3
Italia
638 km
Qendra Machining (horizontale)
MORI SEIKI NH-5000
2003
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki NL 2000 SY / 500
more images
1
Gjermani Hamburg
1577 km
Torno CNC
Mori Seiki NL 2000 SY / 500
2008
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI SL 45 MORI SEIKI SL 45 MORI SEIKI SL 45 MORI SEIKI SL 45
more images
4
Gjermani Tönisvorst
(Vendndodhja e tregtarit)
1542 km
pjesë ndërrimi
MORI SEIKI SL 45
2007
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco
more images
6
Gjermani Oelde
1496 km
Qendra e përpunimit - vertikale
DMG MORI SEIKI DMC 635 V eco
2011
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50 MORI SEIKI NH 5000 DCG/50
more images
8
Italia Matelica (MC)
(Vendndodhja e tregtarit)
637 km
QENDRA MAKINORE - HORIZONTALE
MORI SEIKI NH 5000 DCG/50
2006
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI M 25-FH MORI SEIKI M 25-FH MORI SEIKI M 25-FH MORI SEIKI M 25-FH MORI SEIKI M 25-FH MORI SEIKI M 25-FH MORI SEIKI M 25-FH
more images
7
Gjermani Schwäbisch Gmünd
1175 km
Qendra horizontale e përpunimit
MORI SEIKI M 25-FH
1993
e pakontrolluar (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500 MORI SEIKI NLX 2000MC/500
more images
9
Mbretëria e Bashkuar United Kingdom
2338 km
lathes
MORI SEIKI NLX 2000MC/500
2013
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000 MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000
more images
5
Gjermani
1340 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NLX 6000 BY/2000
2017
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403 Mori Seiki SH-403
more images
12
Spanja Polígono San Valero, 50720, Zaragoza, España
1751 km
Qendrat e përpunimit (horizontale)
Mori Seiki SH-403
2002
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A MORI SEIKI SL 65 A
more images
10
Gjermani Oelde
1496 km
Torno CNC
MORI SEIKI SL 65 A
1996
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki NTX 1000
more images
1
Spanja Azcoitia
1863 km
torno me shumë detyra
Mori Seiki NTX 1000
2011
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG MORI SEIKI NMV 1500 DCG
more images
6
Italia Matelica (MC)
(Vendndodhja e tregtarit)
637 km
QENDRA MAKINORE - 5 -AXIS
MORI SEIKI NMV 1500 DCG
2010
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y DMG Mori Seiki NL2000Y
more images
10
Izraelit Israel
1731 km
lathes
DMG Mori Seiki NL2000Y
2009
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y MORI SEIKI ZT 1500 Y
more images
10
Gjermani
1340 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI ZT 1500 Y
2004
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003 Mori Seiki MV 1003
more images
7
Italia Provincia di Vicenza, Italia
859 km
CDV Mori Seiki MV 1003
Mori Seiki MV 1003
2002
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500 MORI SEIKI NL 1500 MC / 500
more images
10
Gjermani Oelde
1496 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NL 1500 MC / 500
2005
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y MORI SEIKI DL-151Y
more images
10
Hungaria Hungary
671 km
lathes
MORI SEIKI DL-151Y
1999
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Gjermani Oelde
1496 km
Torno CNC
MORI SEIKI SL 65 B
1991
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG
more images
9
Izraelit Israel
1731 km
Qendra Machining (horizontale)
MORI SEIKI NH-5000 / 40DCG
2007
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni