Qendra e përpunimit me 4 boshte
CHIRON MILL 2000

çmimi
ankand
Viti i ndertimit
2008
Shteti
Dore e dyte (plotësisht funksional)
Më shumë ankande

T D DHNA N ON MAKIN

Përcaktimi i makinerisë:
Qendra e përpunimit me 4 boshte
Prodhues:
CHIRON
model:
MILL 2000
Viti i ndertimit:
2008
Shteti:
e mire (e perdorur)
funksionalitetin:
plotësisht funksional
Orët e punës:
18300

DORËZIMI

Vendndodhja:
Bayern, Gjermani Gjermani – Largësia: përafërsisht 1 051 km
Disponueshmëria:
menjëherë pas përfundimit të ankandit
Shpenzimet e çmontimit dhe ngarkimit:
2 000 € (e detyrueshme)
Marrja në vendndodhje:
falas
Transporti:
montimi dhe instalimi:

PËRSHKRIM

TECHNICAL DETAILS

Chiron Mill 2000
Year of manufacture: 2008
travel X / Y / Z: 2 .000 / 480 / 715 mm
Control: Siemens 840D - Powerline

Speed: 20.000 rpm
Power: 40 kW
torque: 74 Nm
tool holder: HSK-A63 with 165 places
B-axis: +/- 100

clamping area: 2 .600 x 550 mm
rapid traverse X / Y / Z: 40 m/min

switch-on time: 44.500 h
Main spindle time: 18.300 h


EQUIPMENT

 • Chip conveyor
 • IKZ unit with paper belt filter, 30 bar
 • 2 x mechanical separator for oil mist extraction
 • 5-axis milling package TRAORI (software package)
 • center partition
 • Spindle cooler
 • 2 x rinsing gun

This auction is conducted in cooperation with a dealer active on Machine Finder since 2013.

DOKUMENTET

7673795.pdf (PDF)
7673795-2.pdf (PDF)
7673795-3.pdf (PDF)
7673795-4.pdf (PDF)
7673795-5.pdf (PDF)

PËRPUNIMI I PAGESAVE

tarifa e ankandit:
18,0 %
Kushtet e pagesës:
Parapagim 100%
menyra pagese:
Vorkasse Überweisung Icon transferim
Mastercard Logo Visa Logo Cartebleue Logo Klarna Logo Giropay Logo iDeal Logo
Faturat lëshohen në shumën e ofertës më të lartë plus çdo kosto çmontimi/ngarkim dhe kosto të transportit, si dhe tarifën e ankandit dhe TVSH-në ligjore.

OFERTA DETAJE

ID -ja e reklamës:
A7673795
Numri i referencës:
AUC-221124
Përditëso:
e fundit më 14.11.2022

Kontaktoni

Max Fiene
Personi i kontaktit: Max Fiene
ID e makinës: 7673795
telefoni:
Siegel Siegel

Machineseeker Mbrojtja e blerësit

Pagesë e sigurt përmes llogarisë ruajtëse
Shitësi i kontrolluar rreptësisht
Mbështetje personale dhe shumëgjuhëshe

vizitë ndonjë gjë

Vizita është e mundur
makinë nën fuqi
Machineseeker në përgjithësi rekomandon shikimin e makinave të përdorura.
I gjithë informacioni jepet sipas njohurive dhe besimit tonë - binduni në vend.

OFRUESIT

Trustseal
Shitës profesional komercial
Gjermani Gjermani
Largësia: përafërsisht 1 051 km
Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar për këto reklama.
Reklamë e klasifikuar
Italia Gussago
(Vendndodhja e tregtarit)
946 km
MISC
CHIRON multitasking MILL 800 5 AXIS milling and turnin...
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed CHIRON Mill 800 five axis high speed
more images
6
Gjermani Bremen
(Vendndodhja e tregtarit)
1568 km
Qendra e përpunimit - universale
CHIRON Mill 800 five axis high speed
2006
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000 CHIRON MILL 3000
more images
13
Italia Lodi
981 km
Qendër e përpunimit vertikal
CHIRON MILL 3000
2007
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
more images
Gjermani Deutschland
1340 km
Qendra vertikale e përpunimit të kolonës lëvizëse
CHIRON Mill 800
2006
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Italia Gussago
(Vendndodhja e tregtarit)
946 km
Qendrat e përpunimit - vertikale - mulliri dhe kthesa ...
Chiron MILL 800 5 axis milling turning - ms
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed
more images
14
Italia Lodi
981 km
Qendër e përpunimit vertikal
CHIRON Chiron Mill 3000 Highspeed
2017
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Italia Gussago
948 km
Qendrat e përpunimit - vertikale - mulliri dhe kthesa ...
Chiron MILL 800 5 axis milling turning - ms - low hours
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Francës Loyettes
1311 km
qendra freze cnc
Chiron FZ18L X2000mm 4 axis nikken
1998
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000 Mori Seiki NTX 2000
more images
7
Gjermani Tacherting
976 km
qendër torte-frezimi
Mori Seiki NTX 2000
2013
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000 XYZ SMX 2000
more images
5
Mbretëria e Bashkuar 6b Hackworth Industrial Park, Shildon DL4 1HG, UK
2197 km
cnc / mulli manual frëngji
XYZ SMX 2000
2013
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Retsch SM 2000 Retsch SM 2000 Retsch SM 2000
more images
3
Gjermani Ulm
1137 km
Granulator
Retsch SM 2000
2001
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Retsch SM 2000 Retsch SM 2000
more images
2
Gjermani Ulm
1137 km
Prerje Mill
Retsch SM 2000
2008
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE
more images
4
Zvicra Rolle, CH
(Vendndodhja e tregtarit)
1257 km
AGIE CHARMILLES +GF+ CUT 2000 Twin wire – 2011 D
AGIECHARMILLES +GF+ CUT 2000 TWIN WIRE
2011
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Charmilles Roboform 2000 Charmilles Roboform 2000 Charmilles Roboform 2000 Charmilles Roboform 2000
more images
4
Holanda Soerendonk
1588 km
Makinë që fundoset
Charmilles Roboform 2000
1996
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
more images
Holanda Waalwijk
1645 km
Millassist BEL-2000 GEN II
Millassist Bel 2000 GEN II
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill
more images
5
Holanda Barneveld
1649 km
Karl Schnell F18/200 055 - mulli koloid
Karl Schnell F18/200 055 - Colloid mill
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill UMP Technika HM2000 Hammer mill
more images
4
Lituania Ukmergė
1605 km
Plaktukinis malūnas
UMP Technika HM2000 Hammer mill
2021
I ri
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000 WFL Millturn M 100 x 2000
more images
12
Luksemburgu Mamer
1449 km
Qendër bluarje tornimi CNC
WFL Millturn M 100 x 2000
1997
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Krupp 2000x3000
more images
1
Gjermani Blindheim
1122 km
Mulli me shufër, daulle, mulli me top
Krupp 2000x3000
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
CHIRON DZ 18L CHIRON DZ 18L CHIRON DZ 18L CHIRON DZ 18L
more images
4
Gjermani Trittau
(Vendndodhja e tregtarit)
1568 km
Qendra e përpunimit - universale
CHIRON DZ 18L
2001
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W CHIRON FZ 22 W
more images
7
Hungaria Székesfehérvár
685 km
Makinë freze CNC
CHIRON FZ 22 W
1991
e pakontrolluar (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W CHIRON FZ 12 W
more images
6
Hungaria Székesfehérvár
685 km
Makineri mulliri CNC
CHIRON FZ 12 W
1992
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
more images
Gjermani Monheim am Rhein
1504 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
HEYLIGENSTAEDT Heynumat 24L-2/2000
1993
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Spanja
2010 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
KRAFT KT 620/2000
2022
I ri
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Fratelli Rivolta F.B.F. 2000 Fratelli Rivolta F.B.F. 2000
more images
2
Polonia Oświęcim
991 km
Tavolinë lëvizëse frezë CNC
Fratelli Rivolta F.B.F. 2000
1989
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000 Sicar G.T. 2000
more images
15
Polonia Sierakowska Huta
1475 km
Makinë sharrimi, frezimi dhe rrahjeje
Sicar G.T. 2000
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000 Parpas SL90/2000
more images
6
Italia Italia
638 km
Makinë freze stoli fikse
Parpas SL90/2000
1997
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse) KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse)
more images
5
Spanja
2010 km
CNC Turning- dhe mulliri Center
KRAFT KT 570/2000 (mit C-Achse)
2021
I ri
Thirrni
ankand
Ankandi përfundoi
Gjermani Sachsen, Gjermani
1286 km
Mulliri portal
Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 Achsen
1999
e mire (e perdorur)
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500
more images
8
Gjermani Bremen
1578 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NL 2000 SY 500
2011
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Gjermani Siegen
1431 km
Mulliri portal
Reichenbacher Hamuel Shape 2000 - 5 axis
1999
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm
more images
4
Belgjika Deinze
(Vendndodhja e tregtarit)
1681 km
Frezë shtrati me tavolinë të lëvizshme
Tos WHN 110 X: 2000 - Y: 1250 - Z: 1000 mm
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Maka T 2000 Maka T 2000 Maka T 2000 Maka T 2000
more images
4
Gjermani
1355 km
Makinë mulliri
Maka T 2000
1993
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000 KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000
more images
14
Gjermani Halberstadt
1383 km
Makinë freze portali CNC
KOLB KLUEPPELBERG Cubimat YC 2000
2012
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000 Fratelli Rivolta FBF 2000
more images
7
Rumania Carei
750 km
Makinë frezimi dhe shpimi CNC
Fratelli Rivolta FBF 2000
1991
gati per perdorim (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
PARPAS SL 90-2000
more images
1
Gjermani Karlsbad
1254 km
Makinë mulliri shtrati - universale
PARPAS SL 90-2000
1998
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000 MAHO MH 2000
more images
6
Austria
962 km
Makinë mulliri - vertikale
MAHO MH 2000
1986
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500
more images
7
Gjermani Bremen
1578 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NL 2000 SY 500
2005
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
OMV Active Five 2000 retrofit 2023 OMV Active Five 2000 retrofit 2023 OMV Active Five 2000 retrofit 2023 OMV Active Five 2000 retrofit 2023
more images
4
Holanda Haaksbergen
1593 km
Mulliri portal
OMV Active Five 2000 retrofit 2023
2016
aq i mire sa i ri (i perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm FIMAB KFM / 2000 mm
more images
10
Gjermani Achern
1268 km
Makinë bluarje me nyje kurorë
FIMAB KFM / 2000 mm
1997
punëtori e rregulluar (e përdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Gjermani Stockstadt
(Vendndodhja e tregtarit)
1324 km
Bed Lloji frezë - Universal
KRAFT BFM 2000
I ri
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Zayer ZF 2000 Zayer ZF 2000 Zayer ZF 2000 Zayer ZF 2000
more images
4
Gjermani Eppingen
1249 km
frezë shtrati
Zayer ZF 2000
1998
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000 First MCV - 2000
more images
6
Danimarka Hvidovre
1705 km
Makinë mulliri e tipit Ura CNC
First MCV - 2000
2007
aq i mire sa i ri (i perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500 MORI SEIKI NL 2000 SY 500
more images
8
Gjermani Bremen
1578 km
Qendra e kthesës dhe bluarjes CNC
MORI SEIKI NL 2000 SY 500
2011
dore e dyte
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
1 MAI PLOIESTI MDV 2000 1 MAI PLOIESTI MDV 2000 1 MAI PLOIESTI MDV 2000 1 MAI PLOIESTI MDV 2000
more images
4
Rumania București
(Vendndodhja e tregtarit)
602 km
Makinë frezimi
1 MAI PLOIESTI MDV 2000
shume mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
AUERBACH FBE 2000 AUERBACH FBE 2000 AUERBACH FBE 2000
more images
3
Francës Haguenau
1290 km
frezë CNC
AUERBACH FBE 2000
1996
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3 Zayer 2000 AF3
more images
8
Gjermani Bessenbach
1295 km
Bed Lloji frezë
Zayer 2000 AF3
1982
e mire (e perdorur)
Thirrni
Reklamë e klasifikuar
Italia San Martino
823 km
Sharrë optimale sharrë me prerje tërthore
CURSAL TRV 2000 Ø700 - Customizable
2020
I ri
Thirrni
ankand
Ankandi përfundoi
Gjermani Nordrhein-Westfalen, Gjermani
1496 km
Qendra e përpunimit - vertikale
CHIRON FZ 15 W Highspeed
2004
e mire (e perdorur)
Reklamë e klasifikuar
CHIRON FZ 12 S Magnum CHIRON FZ 12 S Magnum CHIRON FZ 12 S Magnum CHIRON FZ 12 S Magnum CHIRON FZ 12 S Magnum CHIRON FZ 12 S Magnum
more images
6
Gjermani Ennepetal
1495 km
Qendra e përpunimit - vertikale
CHIRON FZ 12 S Magnum
1997
dore e dyte
Thirrni