Rreth SHBA
Kompania për Menaxhimin e

Thorsten, një pionier internet, tashmë e themeluar platformat Maschinensucher.de & Machineseeker.com ndërsa ende një student në fund të viteve '90, duke e vënë shërbimin e tij në internet para degët gjermane të Google dhe eBay ishte shfaqur.

Njerez

Ne fuqimisht besojmë se të punësuarit tanë janë pasuritë më të vlefshme e kompanisë sonë. Ato na ndihmojnë për të vazhduar zhvillimin e këtij tregut dhe për ta kthyer vizionet tona në realitet.

Evolution

Ekipi Machineseeker mund të shikojnë prapa në përvojën 15 vjet me tregti makinë, në të cilën ne kemi kaluar në miliona e kontakteve të biznesit dhe të iniciuar shitjet me vlerë miliarda euro.

 • 1998

  Themeli i shoqërisë dhe programimi fillestar i portalit të tregtisë Maschinensucher.

 • 1999

  Fillimi i search engine Maschinensucher. Platforma Maschinensucher vendosur veten shumë shpejt si një burim i të gjitha llojeve të makinave, pavarësisht nga zgjedhja e ngjyrave! Të cilët në tokë zgjodhi që e verdhë e tmerrshme? Nuk duket të jetë një komplot i heshtjes.

 • 2000

  degë ndërkombëtare ynë Machineseeker është tani në internet, duke ofruar shtrirje globale për reklamuesit në Maschinensucher.

 • 2006

  Kompania ka bërë tashmë një GmbH (kompani e kufizuar) dhe është duke lëvizur me ambientet e minierë qymyrguri Königin Elisabeth në Essen-Frillendorf.

 • 2010

  Portali ynë tregtar tani mburret 20.000 vizitorë në ditë, duke gjeneruar një total prej 25.000 pyetje / reklama çdo muaj.

 • 2012

  Ne jemi duke rekrutuar më shumë staf për të përmirësuar më tej shërbimin tonë.

 • 2015

  Ne jemi duke lëvizur në një zyrë të mrekullueshme të re në Kronprinzenstrasse 9. Ambientet e reja ofrojnë potencial për zgjerimin e mëtejshëm dhe shtesa shumë të vlefshme për ekipin tonë.

Location

Kompania jonë është e vendosur në zemër të Essen-Süd, vetëm ecin disa minuta "nga stacioni kryesor.

Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave