Albanian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto
CMTE fund Airdrie:

Supply, service and maintenance of machine tools

Caldervale Machine Tool Engineers Ltd is a well-established company formed in August 2013 by some of the most experienced machine tool engineers in Scotland. We are the only established machine tool service company in Scotland with ISO 9001, 2015 approved quality management system. All of our engineers are time served and multi-skilled in mechanical, electrical and/or electronic disciplines.

Herr Kevin Currie
Dunrobin Road 1+2
ML6 8LS Airdrie
Britania e Madhe


Informacione të tjera ligjore

Kevin Currie

07725318448
Caldervale machine tool engineers
Unit 1a
Caldervale business park
Ml6 8ls

Ky tregtar është verifikuar me sukses dhe i është dhënë vula e besimit Makinerike.

Çfarë do të thotë vula e besimit?

Shenja e besimit Makinerike u jep blerësve mundësinë të shohin me një shikim nëse kanë të bëjnë me një shitës të besueshëm.

Vula e besimit
klasifikimet aktuale dhe ofertat kryesore:
CNC torno
CNC torno Harrison Alpha 400s

Please email for further information H2mdcet ...

frezë
frezë Xyz XYZ VM 5000

Prototrak 3 axis VM control X axis travel = 1524mm Y axis travel = 596mm 2s7p7a Z axis travel = 584mm Table size=1930mm x 355mm 4000 rpm Spi ...

CNC torno
CNC torno XYZ 410

Proto Trak LX2 Pcqbj 10 inch 3 jaw chuck with 80mm spindle bore Distance Between Centres 1250mm 10 HP Spindle Motor 15 to 2300 RPM throu ...

Dërgo kërkesë te CMTE:
klasifikime të tjera dhe oferta makinerish:
CNC torno Harrison Alpha 400s

Please email for further information H2mdcet......


frezë Xyz XYZ VM 5000

Prototrak 3 axis VM control X axis travel = 1524mm Y axis travel = 596mm 2s7p7a Z axis travel = 584mm Table size=1930mm x 355mm 4000 rpm Spindle 7,5Kw spindle motor Power drawbar W......


CNC torno XYZ 410

Proto Trak LX2 Pcqbj 10 inch 3 jaw chuck with 80mm spindle bore Distance Between Centres 1250mm 10 HP Spindle Motor 15 to 2300 RPM through a 3 speed gearbox Quick Change Toolp......


Mulli manual Jones & Shipman Jones and shipman 1307 cylindrical grind

please email or call for more details Hmwkjh0zg......


Mulli CNC HAAS VF5

HAAS Control BT 40 spindle taper 20HP Spindle Table Size 1321mm x 584mm X – Axis Travel 1270mm Y – Axis Travel 660mm Z – Axis Travel 635mm 20 station ATC Bkknekzq Coolant pump and ......


Machineseeker.al është sponsori zyrtar i:
LLAR PRSI & KRITIK
Me sukses: Aksioni i kryer
dështimi: Aksioni nuk mund të kryhej