Profili i Dealer

GD Machinery

GD Machinery


Mr. David Gribben

Atlas Works, Carlisle Street East
S4 7QN Sheffield

Mbretëria e Bashkuar


numrin e telefonit Trego


GD Machinery supplies all types of used machine tools around the world and specialist in medium to large Machine Tools, both manual & CNC. Established in 1995, and having grown considerably since our inception, we now operate from our 35000sqft warehouse in the heart of Sheffield, South Yorkshire, England.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Ofertat tona të lartë
3790851.jpg
i përzier Nederman Filterbox
Nederman Filterbox Extractor Ne2ud Year 2001 On Wheels më shumë »
3790852.jpg
Fletë metalike dhe fabrikim Norton No. 2
Ptq0qe Norton No. 2 Fly Press Complete with stand më shumë »
3790889.jpg
saws Wicksteed Hacksaw
Wicksteed 16″ Mitre Hacksaw Double vice (one swivel) Bcpjncl3vj Vice opening 16″/400mm Max. capacity 16″ x 16″/400mm x 400mm Coolant më shumë »
Dërgoni kërkesën për GD Machinery

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*



ofron Machine
3790851.jpg
i përzier Nederman Filterbox
Nederman Filterbox Extractor Ne2ud Year 2001 On Wheels
3790869.jpg
grinders Snow OS48
Snow OS 48 Horizontal Spindle Surface Grinder Bcpjhdumev Magnetic Chuck 18″ x 48″ Wheel 6″ wide x 16″ dia. Spare new wheel Coolant tank and pump Hydraulic machine, can be seen working Working to accuracy of 0.001″
3790871.jpg
torno Stirk Stirk 3 Shear Bed Centre Lathe x 45’
Stirk 3 Shear Straight Bed Centre Lathe x 45’ Swing over bed 38” Swing over saddle Distance between centres 45` Spindle Bore 6.125” Spindle speeds 2.5 – 375 rpm Rapids to saddle long and cross Ne2ux Hydraulic Copying on s ...
3790889.jpg
saws Wicksteed Hacksaw
Wicksteed 16″ Mitre Hacksaw Bcpjncl3vj Double vice (one swivel) Vice opening 16″/400mm Max. capacity 16″ x 16″/400mm x 400mm Coolant
3790855.jpg
mulliri Machines Parkson 3V Vertical
PARKSON 3V Vertical Mill 50 Int. Spindle Swivel head 32 Speeds 22 – 1330rpm Table 70″ x 16 1/2″ 0ofanjmh Power feeds & rapids in all directions
3790856.jpg
mulliri Machines Parkson M1200
Parkson M1200 Vertical Mill Spindle 50INT Spindle Speeds 54-1950rpm T Slotted Table 1250 x 325mm Hgfnsflai Long Travel 700mm
3790858.jpg
Makina CNC Ravensburgh KVH 4-2500
RAVENSBURG Heavy Duty CNC Turning Lathe 3000mm x 14000mm with C Axis Model KVH 4-2500 (new 1995) Max. turning-Ø above carriage 2500 mm Max. turning-Ø above bed 3000 mm Max. centre height over floor 2410 mm Max. centre height ove ...
3790859.jpg
horizontale borers Richards CT 50 Electrabore
Richards CT50 Electrabore Horizontal Milling and Boring Machine Spindle 5” (125mm) Spindle Nose 7 Morse Taper Spindle speeds 4 -750 rpm Bcpjeeit3l Facing Head 42” dia (800mm) Facing Head speeds 4 -160rpm Top Quartering Table ...
3790862.jpg
shpimit të thellë vrimë Ryazan RT60600
RYAZAN PT 60600 x 5000mm Deep Hole Drilling Machine Solid boring 30 – 150mm Trepanning 480mm Counter boring 500mm Boring length 600 – 5500mm Total width of bed 800mm Total Bed Length 14000 (1 x 6000mm & 2 x 4000mm) Total Lengt ...
3790863.jpg
shpimit të thellë vrimë Ryazan PT283102
Ryazan PT283102 x 2000mm Deep Hole Drilling Machine Boring length 600 – 2000mm Boring capacity in solid 30-100mm Counter Borer 250mm Trepan 250mm Centre height over the slide way 315mm Swing Over Bed 630mm Total Width of bed 630 ...
3790868.jpg
i përzier SIP Hydroptic 8P
Societe Genevoise SIP Hydroptic 8P Twin Column Jig Boring Machine with Vertical Spindle, Horizontal Side Head & 3 Axis DRO. Bcpjg0dgqu Table Area 1560mm x 1020mm. With SIP PD-6H 800mm Rotary Table. Approx Distance Between Columns ...
3790864.jpg
shpimit të thellë vrimë Ryazan PT 60104
Ryazan PT60104 x 2500 mm Deep Hole Drilling Machine Year 1980 Centre Height 315 mm Swing 630 mm Max. boring length in one pass 2500 mm Solid boring capacity, nominally 30 – 100 mm Max. counter boring capacity 250 mm Spindle Spee ...
3790852.jpg
Fletë metalike dhe fabrikim Norton No. 2
Ptq0qe Norton No. 2 Fly Press Complete with stand
3790866.jpg
torno Safop 3000
Safop Leonard 3000 Facing Lathe Main motor 50hp 440V 60A Pendant control 1820mm 4 Jaw chuck Spindle speeds 1 -120 rpm Saddle Cross travel approx. 1500mm with power feed and rapid Compound slide travel approx. 1,000mm with power fe ...
3790853.jpg
Makina CNC Okuma LH
Okuma LH 1250mm x 5000mm Heavy Duty CNC Lathe (Video Link) 1250mm Swing Over Bed 625mm Centre Height 5000mm Between Centres Okuma 2 Axis Control 4 Jaw Chuck 2 x 3point Steady H8kouef Auto Indexing Turret Rear Swarf Conveyor N143 ...
3790860.jpg
shpimit të thellë vrimë Ryazan PT 265111
Ryazan Model PT 265111 x 3000mm Deep Hole Borer Solid boring 30 – 150mm Trepanning 480mm Counter boring 500mm Boring length 600 – 3500mm Hardened bed ways Main motor power 55kw AC Motor Infinitely variable speeds 22.4 – 355 ...
3790867.jpg
Makina CNC Schiess 16 DSC 125P
Schiess CNC Vertical Boring Machine Model 16 DSC 125P Manufactured 1992 / Retrofitted 2003 Fanuc 160It Control Max. swing and turning dia. 1,600mm Max. working height (turning height) above top of pallet when using a standard tool ...
3790870.jpg
grinders Snow VB18
Snow VB 18 Vertical Segmental Wheel Surface Grinder Magnetic chuck 15″ x 72″ Segmental wheel 18″ dia. Coolant tank and pump Hydraulic machine in good working condition, can be seen working Accuracy to 0.005″ Spare magnet, ...
3790854.jpg
Fletë metalike dhe fabrikim Pangborn 8LK
H8t9zyg Pangborn Twin Wheel Rotary Table Shotblast Model 8LK 8 ft Capacity Table Twin Wheel Dust Extractor
3790857.jpg
torno Poreba TPK 90
Poreba TPK 90 x 5m Gap Bed Large Hollow Spindle Lathe Swing over bed: 930mm Swing over saddle: 630mm Swing in gap: 1200mm Distance between centres: 5000mm Spindle bore: 320mm Weight capacity: 9000kg (with steady) Power feed to com ...
3790861.jpg
shpimit të thellë vrimë Ryazan PT 60189
Ryazan PT 60189 x 4500mm Deep Hole Drilling Machine Year 1981 Boring length 600 – 4500mm Static bar machine (Counter rotation head available if required) Boring capacity in solid 30-100mm Counter boring up to 250mm Trepanning up ...
89 Shfaq Ofertat ›
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave