Profili i Dealer

Ritsu AS

Ritsu AS


Herr Elari Kivisoo

Linna
68619 Tõrva

Estoni


numrin e telefonit Trego


Ritsu started the production of wood processing machinery from the end of 1980s already. Today we have versatile and wide range of machinery tools, and qualified and employed experienced experts. That enables to implement all necessary operations and produce durable quality machine tools.

Amongst the production of the company there belong various timber processing machinery tools, such as circular saw frames, production lines for producing round log timber houses and square log timber houses, finger-joint production lines (mills and press machines) and many other machine tools: crosscut saws, air stoves for burning waste wood, fans etc.

Ritsu Ltd. is a company that has a certain place in Estonian machinery tool market. Our advantage is a long-term experience in producing wood processing machinery. All machines have passed thorough testing, and consequently all possible faults are found and eliminated during production process in factory. We have sold our machines to 10 countries all over the world, incl. Germany, Finland, Israel, Russia etc.

From year 2003 Ritsu holds a certificate of ISO Quality Management System.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Ofertat tona të lartë
3624616.jpg
Produkti automatik i rrumbullakosjes. linjë Ritsu AS (EST)
Pre–barker of round logs PE-2 (for log Ø 150-250 mm). Machine for pre-barking round log to an approximate diameter. To the one end of the basic frame the mechanism for rotation of a log is fastened... më shumë »
3595009.jpg
Shtëpitë e sheshit të linjave të prodhimit të shtëpive (CNC) Ritsu AS (EST)
New, fully automatic production line for square log homes. PATENTED TECHNOLOGY. Log dimensions (mm): 134x208, 165x208, 180x208, 202x208, 240x208. Combines 134mm internal walls, with thicker outside... më shumë »
Dërgoni kërkesën për Ritsu AS

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3624616.jpg
Produkti automatik i rrumbullakosjes. linjë Ritsu AS (EST)
Pre–barker of round logs PE-2 (for log Ø 150-250 mm). Machine for pre-barking round log to an approximate diameter. To the one end of the basic frame the mechanism for rotation of a log is fastened... më shumë »
3595009.jpg
Shtëpitë e sheshit të linjave të prodhimit të shtëpive (CNC) Ritsu AS (EST)
New, fully automatic production line for square log homes. PATENTED TECHNOLOGY. Log dimensions (mm): 134x208, 165x208, 180x208, 202x208, 240x208. Combines 134mm internal walls, with thicker outside... më shumë »
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave