Profili i Dealer

Tweddle Engineering

Tweddle Engineering


Frau Deanna Dobson

Hangar K1 Kirkbride
CA7 5HP Wigton

Mbretëria e Bashkuar


numrin e telefonit Trego


At Tweddle Engineering we offer a wide range of specialist engineering services, we design, manufacture and install bespoke plant and equipment. Anything from Material Handling Conveyors, High Pressure Timber Treatment Plants, Specialist Trailers, Pressure Vessels and Structural Steelwork are some of the works we undertake.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Ofertat tona të lartë
3587636.jpg
Trajtimi i lëndës drusore - autoclave Tweddle Engineering
High and Low Pressure Timber Treatment Plants, Autoclaves, Tanks, Timber Handling Systems & Fluid Transfer Systems. We have been manufacturing Timber Treatment Plant and associated equipment for over ... më shumë »
3735541.jpg
Kati i tharjes së biomasës për dru
Biomass drying floor for wood chip, paper pulp, grain etc Year of Manufacture - 2015 5.5 metre x 15 metre Ndftv Very strong construction, can be driven over with a large telehandler etc. W... më shumë »
3658254.jpg
Rimorkio me ngarkues të ulët të ngarkesës
Plant Low Loader Machinery & Plant Transporter Capacity - 6 tonne Various capacities can be manufactured as well as overall dimensional requirements. Drive over drawbar Cm29yrio Tre... më shumë »
Dërgoni kërkesën për Tweddle Engineering

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3587636.jpg
Trajtimi i lëndës drusore - autoclave Tweddle Engineering
High and Low Pressure Timber Treatment Plants, Autoclaves, Tanks, Timber Handling Systems & Fluid Transfer Systems. We have been manufacturing Timber Treatment Plant and associated equipment for over 15 years. Specification ...
3735541.jpg
Kati i tharjes së biomasës për dru
Biomass drying floor for wood chip, paper pulp, grain etc Year of Manufacture - 2015 Ndftv 5.5 metre x 15 metre Very strong construction, can be driven over with a large telehandler etc. We can load on collection or ca ...
3658254.jpg
Rimorkio me ngarkues të ulët të ngarkesës
Plant Low Loader Machinery & Plant Transporter Cm29yrio Capacity - 6 tonne Various capacities can be manufactured as well as overall dimensional requirements. Drive over drawbar Tread pattern flooring Hydrau ...
3658205.jpg
Sweeper për heqjen e pirunit Agriquip
Forklift Sweeper/ Collector Available in a range of widths 5’ (1.5m) 6’ (1.8m) 7’ (2.13m) Driven by hydraulic motor Easy to change bristles which come in either Polypropylene or a mixture of both wire and Pol ...
3654056.jpg
Tanke Rezervimi Horizontale
Horizontal Storage Tank Holds 54,000 litres Timber treatment chemical storage Dimensions F8ll9sjni Height - 3.1m Diameter - 2.4m Length - 12m
3654052.jpg
Depozita horizontale e magazinimit
Horizontal Storage Tank Holds 83,000 litres Timber treatment chemical storage Ptmu7e Dimensions Height - 3.5m Diameter - 3m Length - 11.8m
3587622.jpg
Trajtimi i Lartë dhe i Lartë i Lëndëve me Presion Tweddle Engineering
High and Low Pressure Timber Treatment Plants, Autoclaves, Tanks, Timber Handling Systems & Fluid Transfer Systems. We have been manufacturing Timber Treatment Plant and associated equipment for over 15 years. • Autoclave diam ...
3653463.jpg
Rezervuar vertikal
Vertical Storage Tank Holds 35,000 Litres Timber Treatment Chemical Storage Ekc93gx Dimensions Height - 5m Diameter - 3m Length - 3
3653461.jpg
Rezervuar vertikal
Vertical Storage Tank Holds 56,000 Litres Navov Timber Treatment Chemical Storage Dimensions Height - 5m Diameter - 3.8m Length - 3.8m
3653459.jpg
Impianti i Trajtimit të Lëndëve LBBC
Timber Treatment Plant LBBC Year of Manufacture - 1980 Complete with tank pumps etc Bbhjpxucwt 1.37m Internal Diameter 12.5 Bar Pressure Holds 19,000 Litres Dimensions Height - 2.1m Diameter- 1.6m Len ...
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave