Profili i Dealer

SC PRESSTRADE Romania SRL

SC PRESSTRADE Romania SRL


Herr Eduard Mincu

Borsului 7
41060 5 Oradea

Rumani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit

PRESSTRADE ROMANIA S.r.l. - " We sell used machine tools worldwide"

Our company has 15 years of active presence on the international market of second hand metalworking machines.

We offer for sale good and functional used machine tools which can be inspected, upon a prior notification, under power in our warehouses near Oradea/ROMANIA.

We are focused mainly on gear cutting machines (straight bevel generators, spiral bevel generators, gear hobbing machines, gear shapers, gear grinding machines), horizontal boring and milling machines, heavy duty lathes, vertical lathes, lathes, grinding machines (cylindrical, universal, internal), milling machines, forging machineries...

From dismantling, to packing and shipping, we offer you complete services.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Ofertat tona të lartë
3532449.jpg
MODUL ZFWZ 500 x 8 makina hobbing gear WMW MODUL ZFWZ 500 x 8
MODUL ZFWZ 500 x 8 gear hobbing machine Baecp8hdjb Main technical detail of the machine are: max. wheel diameter 500 mm max. module 8 mm table size 470 mm milling head – swivable- 30 ° total po... më shumë »
3573175.jpg
Gear Hobbing Machine CUGIR (PFAUTER license) FD 400
New in stock: CUGIR (PFAUTER license) type FD 400 Gear hobbing machine Main technical details are: Vjp8s0zx max. diameter 400 mm axial travel 300 mm max. module 8 mm minimum no. of teeth 8 mai... më shumë »
3532383.jpg
Makine bluarje gear CSEPEL FKA 326-10 CSEPEL/Hungary under Reishauer license FKA 326-10
CSEPEL type FKA 326-10 gear grinding machine Max. grinding diameter: 320 mm Min. grinding diameter 10 mm Max. module: 6 mm Dsh8d89 Min. module 0,5 mm With: change gears & conventional dresser. ... më shumë »
Dërgoni kërkesën për SC PRESSTRADE Romania SRL

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3532449.jpg
MODUL ZFWZ 500 x 8 makina hobbing gear WMW MODUL ZFWZ 500 x 8
MODUL ZFWZ 500 x 8 gear hobbing machine Main technical detail of the machine are: max. wheel diameter 500 mm max. module 8 mm table size 470 mm Baecp8hdjb milling head – swivable- 30 ° total po ...
3573175.jpg
Gear Hobbing Machine CUGIR (PFAUTER license) FD 400
New in stock: CUGIR (PFAUTER license) type FD 400 Gear hobbing machine Main technical details are: max. diameter 400 mm axial travel 300 mm max. module 8 mm minimum no. of teeth 8 main motor po ...
3532383.jpg
Makine bluarje gear CSEPEL FKA 326-10 CSEPEL/Hungary under Reishauer license FKA 326-10
CSEPEL type FKA 326-10 gear grinding machine Dsh8d89 Max. grinding diameter: 320 mm Min. grinding diameter 10 mm Max. module: 6 mm Min. module 0,5 mm With: change gears & conventional dresser. ...
3532417.jpg
STANKO 5A250 shaper drejtë shirit STANKO 5A250
STANKO type 5A250 STRAIGHT BEVEL GEAR SHAPER Max. diameter: 500 mm Max. module: 8 mm Baecgnbpib Min. module 1,5 mm Accessories – as per attached pictures: - change gears - cutter adjusting d ...
3532200.jpg
TOS W 100 lloj tavoline mërzitshëm dhe mulliri TOS W 100
TOS W 100 table type boring and milling machine Main spindle diameter: 100 mm Main spindle taper: MORSE 6 Main spindle speeds: 7,1 - 1120 RPM Travels: - X: 1600 mm - Y: 1120 mm - Z: 1250 mm Baeafx ...
3532143.jpg
SC 27 Double Story Torn vertikale IM ROMAN SC 27
faceplate diameter 2500 mm max. turning diameter: 2650 mm turning height: 1900 mm workpiece weight: 15000 kg turning speed range - faceplate: 1,24 - 112 U/min vertical adjustment of the crossrail ...
3559075.jpg
torno vertikale UMARO SC 22
Faceplate diameter 2000 mm Max. turning diameter 2150 mm Max. turning height 1500 mm Rgf0p3rd Max. workpiece weight 12000 kg Main motor power 55 kw Machine weight 32000 kg Location: our warehouse n ...
3532340.jpg
Makina huguese CUGIR FD 800 CUGIR (PFAUTER license) FD 800
CUGIR FD 800 gear hobbing machine Max. gear wheel diameter: 800 mm Max. module: 10 mm Table diameter: 800 mm Min. number of teeth: 10 Inclination angle of the head: +/- 60 degrees Hob arbor taper: Mo ...
3532295.jpg
ZFTKK / K 250/1 Gjenerator i ingranazheve me rrota WMW MODUL ZFTKK/K 250/1
WMW Modul ZFTKK/K 250/1 Spiral Bevel Gear Generator (KURVEX method) Main technical details are: max. diameter 250 mm max. module 8,5 mm main motor power 3 kw machine weight 6500 kg With: chang ...
3532404.jpg
STANKO 5K328A makinë hobbing gear STANKO 5K328A
STANKO type 5K328 A gear hobbing machine Main technical details are: max. wheel diameter with counterbeam 800 mm Wmrwmdu without counterbeam 1250 mm gear width 560 mm max. module 12 mm table dia ...
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave