Profili i Dealer

The Saw Centre

The Saw Centre


Mr. Andrew Gilbert

Eglinton Street 650
G5 9RP Glasgow

Mbretëria e Bashkuar


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit


We are an industrial supply, wholesale and manufacturing company supplying businesses all over the UK with industrial machinery for woodworking, metalworking, upvc and providing Service Engineering and Training for the last 100 years. We manufacturing tungsten carbide tool bits with our Walter Hellitronic CNC and resharpen and regrind blades of all types with our Vollmer CNC machining centre as well as manufacturing bandsaw blades. We also have a trade shop, we are Authorised Stihl Dealers and operate a power tool repair centre.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Ofertat tona të lartë
3826502.jpg
SX80/350 Belt Driven Compressor 15 kW 3P Magnum Compressors SX80/350
SX80/350 Belt Driven Compressor 15 kW 20 HP 3 Phase (Used) MPN : SX80/350 Serial Number : 26126 Year of Manufacture : 2002 Supply : 380 / 415 /440 V Phase : 3 phase star delta Rating : 15 kW ... më shumë »
3826484.jpg
Sewdgewick SM4 Spindle Moulder Sedgewick SM4
Sewdgewick SM4 Spindle Moulder in excellent codtition B3mp3rju më shumë »
3826472.jpg
Sedewick SM3 Spindle Moulder with Feed Sedgewick SM3
Sedgewick SM3 Spindle Moulder with Bursgreen Feed Unit included. Vsjnzi më shumë »
Dërgoni kërkesën për The Saw Centre

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3826502.jpg
SX80/350 Belt Driven Compressor 15 kW 3P Magnum Compressors SX80/350
SX80/350 Belt Driven Compressor 15 kW 20 HP 3 Phase (Used) MPN : SX80/350 Serial Number : 26126 Year of Manufacture : 2002 Supply : 380 / 415 /440 V Phase : 3 phase star delta Rating : 15 kW Horse Power : 20 hp Displacem ...
3826484.jpg
Sewdgewick SM4 Spindle Moulder Sedgewick SM4
Sewdgewick SM4 Spindle Moulder in excellent codtition B3mp3rju
3826472.jpg
Sedewick SM3 Spindle Moulder with Feed Sedgewick SM3
Sedgewick SM3 Spindle Moulder with Bursgreen Feed Unit included. Vsjnzi
3826455.jpg
Sedgewick LK 400mm Table Saw Sedgewick LK
Sedgewick LK 400mm Table Saw. 400mm diameter saw blade with 140mm depth of cut. Comes with the S10 Brake. There is no tilt function. Hwmkgcex
3801570.jpg
Router me kokë të vetme të kopjuar me modelin Pertici
Refurbished Pertici Single Head Copy Router. Comes with : Blank Copy Template Serial No : 3055419 Bcsm3ikxxc Power : 1100 W Voltage : 260 / 400 V Amperage : 2.35 - 3.9 A Frequency : 50 Hz
3801563.jpg
Pllakë e kombinuar & Trashësi Tipi UO / S Bursgreen UO/S
Features and Benefits: Gearbox control lever Fence adjusting handwheel Fence locking handwheel Fence canting lever Front cutterblock guard Planing table locking lever Planing table rise & fall handwheel Technical Spec ...
3658873.jpg
Modeli SCM Olimpic K203E Përdorur SCM K203E
Capable of applying up to 3mm tape. Glue pot. End saws. Top and bottom trimmers. Edge scrapers. Iejcdxz Buffers. Sound safety hood. CE Conformity. Cleaned Checked & Tested.
3658865.jpg
Polymac ERGH03 Edgebander Polymac ERGH03
Polymac ERGH03 Edgebander (Used) Serial Number : 12208 Rehh3axr Year Manufactured : 2001
3655624.jpg
SCM Record 132 Qendra e Përpunimit CNC CNC SCM 02.09.24 - RECORD 132 TV
SCM RECORD 132 TV Serial No: AA1/013806 Bumgee8i Year of Manu: 2003 02.09.24 RECORD 132 TV 14.15.28 CENTRALISED EXHAUST SYSTEM 35012104 4 X LIFTING SUPPORT 55.00.11 UNIV ...
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave