Profili i Dealer

TCT TESIC GMBH

TCT TESIC GMBH


Herr Sudhir Gurram

Kalthofer Feld 19
58640 Iserlohn

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e telefonit celular
Trego numrin e faksit

TCT Tesic GmbH ist ein führender Händler und Dienstleister von gebrauchten Giessereianlagen. Das Unternehmen ist im nationalen und internationalen Geschäft tätig, wobei sich die jeweiligen Aktivitäten in die Geschäftsfelder Foundry Marketing, Foundry Services und Foundry Relocation gliedern.
Das Unternehmen kauft, verkauft oder vermittelt gebrauchte Anlagen in Eigenregie oder im Kundenauftrag. Gebrauchte Gießereianlagen können repariert, modernisiert oder überholt werden. Darüber hinaus ist auch die Inanspruchnahme der Einlagerung für Anlagen möglich. Inspektion, Begutachtung und Beratung gehören ebenso zum Service. Das Unternehmen demontiert und montiert Gießereianlagen weltweit, inkl. Planung und Organisation sowie die sichere Verpackung und Verladung.

Shko tek ofertat më të lartë › 

TCT TESIC GMBH është një tregtar i besuar
Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker


Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim.

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.
Sigurisht që të ndodhë gjithsesi gjatë dallimet e procesit të blerjes të opinionit. Machineseeker dhe Thorsten Muschler GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet e aktiv Maschinensucher ose Machineseeker blerës apo shitës.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

Ofertat tona të lartë
3429322.jpg
Qitës kryesor 18 L Hottinger Fastcore FC-16-CB
Cold Box For vertical parted core boxes Dimensions: Shooting cap.: 18 L Gvcqwk max. Core box size: 600 x 400 x 150/150 mm max. opening distance: 490 mm max. Locking force: 50 kN with LÜBER Amine gas... më shumë »
3558230.jpg
Aparat për heqjen e amines LUEBER LW-FDA 825i
- Voltage: 400 V / 50 Hz - Control voltage: 24 V - Siemens Simatic S7 controls Balstjawsw As seen, ex works Iserlohn Germany më shumë »
3554270.jpg
Kutia e Ftohtë Qëndrore e Kutit 25L Roeperwerk HN25 HVK
Max. core box dimensions: 900 x 750 x 700 mm Sand cylinder volume: 25 L Core weight max. 35 kg single shot Core weight max. 70 kg double shot Max. weight of core box: 1000 kg Suitable for horiz. & ve... më shumë »
Dërgoni kërkesën për TCT TESIC GMBH

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3429322.jpg
Qitës kryesor 18 L Hottinger Fastcore FC-16-CB
Cold Box For vertical parted core boxes Dimensions: Shooting cap.: 18 L max. Core box size: 600 x 400 x 150/150 mm max. opening distance: 490 mm max. Locking force: 50 kN Gvcqwk with LÜBER Amine gas ...
3558230.jpg
Aparat për heqjen e amines LUEBER LW-FDA 825i
Balstjawsw- Voltage: 400 V / 50 Hz - Control voltage: 24 V - Siemens Simatic S7 controls As seen, ex works Iserlohn Germany
3554270.jpg
Kutia e Ftohtë Qëndrore e Kutit 25L Roeperwerk HN25 HVK
Max. core box dimensions: 900 x 750 x 700 mm Sand cylinder volume: 25 L Core weight max. 35 kg single shot Core weight max. 70 kg double shot Max. weight of core box: 1000 kg Suitable for horiz. & ve ...
3552713.jpg
Charpy Pendulum Galdabini
GutcycjCharpy pendulum to measure the impact toughness. impact test - impact strength As seen, ex works
3552707.jpg
Makinë testuese elastike me kontrollin e des Galdabini
Testing machine for tensile strength of castings Baj9fjswkd Control desk of tensile strength The messurment device is not complete As seen, ex works
3552701.jpg
Aparat për heqjen e amines Lueber LW-FDA 3225
Capacity: 32 KW M7tb7 Voltage: 380V/400V/50Hz Control voltage: 230/24/12V As seen, exw Iserlohn Germany
3552688.jpg
Aparat për heqjen e amines Lueber LW-FDA 825
Capacity: 8 KW Baj89umlnq Voltage: 380V/220V/50Hz Control voltage: 24/12V As seen, ex works Iserlohn Germany
3552677.jpg
Përzierësi i vazhdueshëm 50 t / h Hensel DWM 4, 3-shaft
Reach: - Pre-mixer: 5m - Swing area: approx. 180° - Ready mixer: 3,5m - Swing area: approx. 280° Baj83lpnrf Technical data: - Height of discharge: approx. 1,8 - 3 m - Nom. voltage: 400 V / 50 Hz - ...
3423912.jpg
Sand Mixer 500 L - i ripërtërirë - Eirich DE14
Mainly consists of: - Sand Mixer, mechanically refurbished - Control panel - Premix hopper - Technical manual Dvwtfi ex works Iserlohn
3468368.jpg
Fabrika e furrës së dyfishtë të MF me 2x3 t ABB ITMK 600
Mainly consists of: - 2x3 t furnace body with furnace lid, hydr. tilting chair and hydr. cylinders - Inverter 2400 kW 250 Hz - DICU control and capacitors 9rnwkd7cq - Control and hydr. panel - Hydr. ...
3440818.jpg
Bimët e Ngrohjes së Bimëve rreth. 1,4 t / h CEFI Italien CFB 15
Capacity: 500 kW / 4 kHz For brass and steel billets Ø 16 - 25 mm Mainly consists of: - inverter cabinet 500 kW - transformer 20 kV - electric switchgear. 9jndy0jns - control cabinet - bar feeding ...
3440808.jpg
Lloji i kanalit Holding Furnace 60/45 t Asea LFT 45
Capacity: 1000 kW 9jnazorfi Mainly consists of: - furnace body with inductor and hydraulic tilt with hydr. cylinder - hydraulic powerpack and control desk - 2-phase-step-transformer 1100 KV; inpu ...
3439429.jpg
Centrifugale Casting Plant Dueker B 40/1000
Capacity: 30 Pipes/h Hot mould process Ideal for the mass production of cylinder liners and cast iron pipes Plant was running till 11/2008 for production of pipes in high-alloy steel: ø 35-180 mm le ...
3439426.jpg
kompresor me tharëse ajrit Atlas Copco zt132
Technical data: D93pif0cc Capacity: 123 kW Air-cooled Serial number: AIF 082228 max. working range 10 bar with 1. air dryer MD300 and 2. air dryer FD750A VSD, 430 kg 5,1 kW, T max 55°C 2 m³ air con ...
3438530.jpg
CS-Analiza Device LECO CS-225
This is a microprocessor controlled instrument for the determination of carbon and sulfur in iron, steel and other materials. performance specifications: range carbon: - 0,00 - 3,5% 1 gram 9ixz3ybgc ...
3437074.jpg
Fabrika e Filtrit të Thatë DISA FS
Capacity: 57.000 m³/h Connected load: 100 kW complete with fan, chimney and electric panel Cb3kglys
3436974.jpg
Furra e laboratorit Frankenhausen L120.7
Power: 3,2 kW Ca8qqzfo Temperatur: up to 1200 °C Serial No. 528 refurbished
3436856.jpg
furrë tharje Georg Fischer PTR
Capacity: 800 W Temp.: 240°C D9erkx9jy Serial no.: 558 refurbished
3436853.jpg
Tharëse e shpejtë me infra të kuqe Georg Fischer PIT
Serial no. 1222, refurbished H8kd0nv
3436745.jpg
Rondele rere Georg Fischer PWB
Serial no. 1200, refurbished Kwg8380j
3436669.jpg
spektromatës Bruker Quantron QM3
MAGELLAN - High-End Optical Emission Spectrometer for Metals Analysis - suitable for Iron foundries 20 Element:- C, Si, Mn, P, S, Mg, Cr, Ni, Mo, Cu. V, Al, Ti, Sn, Pb, Co, Nb, W, Fe, CEQ Optical sys ...
48 Shfaq Ofertat ›
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave