Profili i Dealer

STEINHAND GmbH

STEINHAND GmbH


Herr Tamer Tasel

Wiehagen 10
45472 Mülheim an der Ruhr

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e telefonit celular
Trego numrin e faksit


WERTSCHÄTZENDER UMGANG, UNKONVENTIONELLE LÖSUNGEN UND ZUVERLÄSSIGKEIT SIND DIE BASIS UNSERER ARBEIT – DAS LEBEN WIR TAGTÄGLICH

Wir haben uns im Laufe der Jahre viel Erfahrung und Kompetenz zu Eigen gemacht. Mit uns haben Sie einen starken Partner an Ihrer Seite, wenn es um Gebrauchtmaschinen aus der Metallverarbeitenden Industrie geht. Wir sind spezialisiert auf den Handel von Dreh-, Fräsmaschinen, Bohrwerken, Pressen und ganzen Produktionsstraßen. Unsere Kunden sind anspruchsvoll und das dürfen sie bei uns auch sein.

Shko tek ofertat më të lartë › 

STEINHAND GmbH është një tregtar i besuar
Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker


Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim.

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.
Sigurisht që të ndodhë gjithsesi gjatë dallimet e procesit të blerjes të opinionit. Machineseeker dhe Thorsten Muschler GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet e aktiv Maschinensucher ose Machineseeker blerës apo shitës.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

Ofertat tona të lartë
3824089.jpg
CNC Lathe DOOSAN PUMA MX 2100LST-GL
chucking diameter 210 mm Swinging diameter over bed 750 mm Bcy8toi2cz Swing diameter over bed cross slide 650 mm bar material dia. 65 mm turning length 1020 mm Main spindle (left) speed max. 5000 U/m... më shumë »
3824087.jpg
Internal Grinding Machine TRIPET TST 201
grinding diameter 3 - 150 mm Control TRIPET TST CNC grinding length 200 mm center height over slide 150 mm work piece spindle speed 75 - 1300 U/min grinding spindle speed 8000 - 150000 U/min Fixed nu... më shumë »
3824088.jpg
Pneumatic Press FESTO Pneumatik
Stroke 3 mm Stroke Y-Axis 1200 mm Stoke Z-Axis 285 mm Bcy8texvoy 123/5000 Meintest du: Fest Handling - pneumatisch Linienportal für Be- / Entladung Der Greifer ist absolut neuwertig und nie ein... më shumë »
Dërgoni kërkesën për STEINHAND GmbH

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3824089.jpg
CNC Lathe DOOSAN PUMA MX 2100LST-GL
chucking diameter 210 mm Swinging diameter over bed 750 mm Swing diameter over bed cross slide 650 mm bar material dia. 65 mm turning length 1020 mm Main spindle (left) speed max. 5000 U/min Main spindle (left) Spindle passage 68 ...
3824088.jpg
Pneumatic Press FESTO Pneumatik
Stroke 3 mm Stroke Y-Axis 1200 mm Stoke Z-Axis 285 mm 123/5000 Meintest du: Fest Handling - pneumatisch Linienportal für Be- / Entladung Der Greifer ist absolut neuwertig und nie eingesetzt worden. Bcy8texvoy Fixed Handling ...
3824087.jpg
Internal Grinding Machine TRIPET TST 201
grinding diameter 3 - 150 mm Control TRIPET TST CNC grinding length 200 mm center height over slide 150 mm work piece spindle speed 75 - 1300 U/min grinding spindle speed 8000 - 150000 U/min Fixed number of revolutions when strai ...
3824086.jpg
CNC Lathe INDEX GE 65
turning diameter nominal ca. 175 mm control Siemens 810 D Total weight, approx. 3600 kg height 1800 mm turning speed range 45 - 4000 U/min work spindle diameter 110 mm spindle bore 80 mm hollow clamping cylinder Hub 35 travel of ...
3824064.jpg
Deep Hole Drilling Machine - special SIG BEM 82/05
Boring depth max. 500/475 mm Bf2i9coa bore spindle drive 3000 feed 20 - 400 mm/min lease refer to the pictures for further technical details.
3824063.jpg
Machining centre HECKLER & KOCH BA 22 CNC
x-axis 650 mm y-axis 350 mm z-axis 200 mm S3oyz9 Interchangeable machining, 4th axis, chip conveyor accessories: all tool holders and machine vice
3824065.jpg
Vertical Turning Machine SCHUSTER VTM 650
x-axis 200 mm z-axis 650 mm Haebl3cb w-axis 750 mm centre distance 650 mm diameter max. 200 mm turning length 650 mm System: Bosch Rexroth 200 Interface: floppy disk Accessories: time magazine / feed belt, Chip conveyor and ha ...
3824066.jpg
Bar Automatic Lathe - Multi Spindle TRAUB TB 42
number of spindles - spindle passage - mm turning length - mm Hp0w7obwc Accessories: Cross drilling unit, revolver quick drilling unit, curve etching
3824067.jpg
Bar Automatic Lathe - Single Spindle INDEX C29
spindle passage - mm turning length - mm Bcy8m3o9kd bore depth - mm Accessories: Turning sets, various tool holders, collets, feed pliers
3824078.jpg
milling machining centers - vertical AXA VSC 3 - XTS
x-axis 2600 mm y-axis 700 mm z-axis 850 mm table surface area 3060 x 800 mm tool taper HSK A63 turning speeds 1000 U/min Bcy8qfl7go Automatic tool changer 72 Stk. control HEIDENHAIN iTNC 530 total wight 21,5 t - 2 x zero poi ...
3779406.jpg
CNC torno MAZAK QUICK TURN 35N
turning diameter 400 mm Hc0zgojso turning length 1500 mm control MAZATROL T32-2 Please refer to further technical details from the pictures
3824085.jpg
Machining Center - Vertical DECKEL MAHO GILDEMEISTER DMU 70 V
x-travel 710 mm y-travel 520 mm z-travel 520 mm Control Heidenhain - Millplus weight of the machine ca. 7,5 t Hakadmsv WORKING AREA -CUBIC- - Number of machining axes (without parallel axes) 5 - 5 simultaneous CNC axes - Trav ...
3824084.jpg
CNC Lathe GILDEMEISTER CTX 400 E
turning diameter 290 mm turning length 640 mm control Eltro-Pilot DIN-Plus weight of the machine ca. 5,2 t dimensions of the machine ca. 4,6 x 2,0 x 1,8 m Circulation diameter max. over bed cover 500 mm Circumferential diamete ...
3824082.jpg
Table Type Boring and Milling Machine PAMA SPEEDRAM 3000
x-travel 20.000 mm y-travel 5.500 mm z-axis 1.400 mm w-axis 1.200 mm Z- + W- axis 2.600 mm Control Siemens Sinumerik 840D sl boring spindle diameter 200 mm feed range (X, Y, Z, W) 0,5 - 6.000 mm/min rapid traverse (X) 15.000 mm / ...
3824068.jpg
milling machining centers - universal MATEC 30 HV
x-axis 2000 mm y-axis 600 mm z-axis 800 mm Control Heidenhain TNC 426 CB turning speeds 15.000 U/min tool taper SK 40 rapid traverse 30 m/min feed 30000 mm/min Bcy8ngae8e 5-axis universal machining center - 5 ° positionabl ...
3824080.jpg
Machining Center - Universal DMG DMU 60 monoBlock
x-travel 630 mm y-travel 560 mm z-travel 560 mm Control ITNC 530 Haidenhain spindle taper SK 40 spindle turning speed range 18000 U/min surface area 600 x 1000 mm rotary table dia. 600 mm tool magazin: 60 Bcy8qyoioq 5 - axi ...
3824081.jpg
milling machining centers - vertical DMG DMC 105V
x-travel 1000 mm y-travel 800 mm z-travel 500 mm Control Dialog 112 turning speeds 8000 U/min rapid traverse 30 m/min workpiece 30 stk. table surface area 1250 x 800 mm table load 1250 kg Nf3cr - chip conveyor
3824071.jpg
milling machining centers - universal QUASER MV204CU
5-axis simultaneous machining center QUASER MV204CU - Internal coolant supply through the work spindle 40 bar - Electronic handwheel Nf3ch - Probe 3D Renischaw - Chip conveyor The machine has less than 1200 H spindle hours a ...
3824070.jpg
milling machining centers - vertical DMG DMC 104 V Linear
4 axis simultaneous - DMG DMC 104 V Linear - 4th axle Lehmann _ EA-410.2A Bcy8nzcqgg - Chip conveyor - ICZDie Machine can be energized at any time and has only 11500 H spindle hours.
39 Shfaq Ofertat ›
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave