Profili i Dealer

Walter + Schier GmbH

Walter + Schier GmbH


Herr Sven Walter

Seewiesenstraße 28
71334 Waiblingen

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit


Walter+Schier GmbH
Seewiesenstr. 28
71334 Waiblingen-Beinstein

Vertreten durch:
Hans-Joachim Walter
Sven Walter
Hermann Schier
Heike Schier

Registereintrag:
Eintragung im Handelsregister.
Registergericht: Amtsgericht Waiblingen
Registernummer: HRB 261058

Umsatzsteuer:
Umsatzsteuer-Identifikationsnummer gemäß §27 a Umsatzsteuergesetz:
DE 147329284

Willkommen bei Ihrem Ansprechpartner für hochwertige Werkzeugmaschinen, erstklassige Werkzeuge und Betriebseinrichtungen. Egal ob Handwerk oder Industrie, wir haben für jede Branche die passenden Produkte.


Informieren Sie sich auf diesen Seiten über Leistung, Kompetenz und Service eines beständigen Familienunternehmens, das seit mehr als 30 Jahren Erfolgsgeschichte schreibt!

Shko tek ofertat më të lartë › 

Walter + Schier GmbH është një tregtar i besuar
Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker


Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim.

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.
Sigurisht që të ndodhë gjithsesi gjatë dallimet e procesit të blerjes të opinionit. Machineseeker dhe Thorsten Muschler GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet e aktiv Maschinensucher ose Machineseeker blerës apo shitës.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

Ofertat tona të lartë
3781063.jpg
Tool Room frezë HERMLE UWF 902 H
Travel X/Y/Z: 600 x 450 x 500 mm S3no0h 34-Fach tool changer Speed range 20-6300 RPM. Electr. Handwheel, Spindle SK 40 CAB Coolant system Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gab... më shumë »
2515264.jpg
Sipërfaqja rëndë ELB Super Rubin 020-VA II
Grinding range: 500 x 225 mm Bra20cka Magnetic 500 x 250 mm Diaform dressing equipment with accessories infinitely variable speed control 1,000 3,000 rpm. grinding wheel Ø 250 x 50 x 50.8 (witho... më shumë »
3194621.jpg
Tool Room frezë - Universal HERMLE UWF 801
Electronics has a damage with control HEIDENHAIN TNC 135 Travel X/Y/Z: 500/430/400 mm Spindle speeds 50-2500 RPM. with fixed angle table 800 x 380 mm Coolant system Msvl7 Autom. Tool clampin... më shumë »
Dërgoni kërkesën për Walter + Schier GmbH

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3781063.jpg
Tool Room frezë HERMLE UWF 902 H
Travel X/Y/Z: 600 x 450 x 500 mm S3no0h 34-Fach tool changer Speed range 20-6300 RPM. Electr. Handwheel, Spindle SK 40 CAB Coolant system Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthimit mund të ket ...
2515264.jpg
Sipërfaqja rëndë ELB Super Rubin 020-VA II
Grinding range: 500 x 225 mm Magnetic 500 x 250 mm Diaform dressing equipment with accessories infinitely variable speed control 1,000 3,000 rpm. grinding wheel Ø 250 x 50 x 50.8 (without wheels and flanges) with hand dresser ...
3194621.jpg
Tool Room frezë - Universal HERMLE UWF 801
Electronics has a damage with control HEIDENHAIN TNC 135 Travel X/Y/Z: 500/430/400 mm Spindle speeds 50-2500 RPM. Msvl7 with fixed angle table 800 x 380 mm Coolant system Autom. Tool clamping Machine lamp Chip tray Sh ...
3194383.jpg
Tool Room frezë - Universal HERMLE UWF 851
HEIDENHAIN TNC 155 path control Means X = 600, 450 = Y, Y = 400 mm with fixed angle table 850 x 440 mm Chip tray electronic Handwheel Coolant system Dshtz3p Spindle speeds 20-4000 RPM. Spindle SK40 Shpallja është përkt ...
3404709.jpg
Torno me shpejtësi të lartë FEINBAU PM1-FDB
with lever cross support 2 quick change Toolpost Tripan Lifting Elbe ear tailstock with clamp recording Set of collets 8830oq7bf Revolver head Lever clamping Collet fixture with set of collets Coolant system Machine lamp ...
3515510.jpg
Universal console frezë STROJTOS FGS 40 NCP
with control HEIDENHAIN TNC 124 99exxka2w Table size 1400 x 400 mm Paths X/Y/Z = 1000 x 450 x 450 mm Spindle SK 40 Speed range 56-2,800 RPM Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthimit mund të ket ...
3710735.jpg
shtyp gisht Hand REYER RK 25
Pressure capacity 25 to. Spindle Ø 80 mm Passage between the pillars of 400 mm Height 400 mm Dd9mpiep Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthimit mund të ketë ndodhur.
3679696.jpg
Niveli i nivelit të zërit BRÜEL+KJAER 2238
Sound level meter 2238 mediator with basic operating software Class 1, can be calibrated DC/AC output Rating:-A/C/L and F/S/I, at the same time: LAeq, LAFTm5, LAFTr Gf0fjwdoq Pegelperzentile incl. acoustic calibrator 4231 of ...
3676812.jpg
Tool Room frezë KUNZMANN WF 7 CNC
Control HEIDENHAIN TNC 355 Paths X/Y/Z = 600/400/400 mm Speed range 1-4000 RPM. with fixed angle table Dv8kem automatic central lubrication system Spindle taper ISO 40 Machine lamp Splash Guard cover Electr. Damage-repa ...
3676766.jpg
pjatë granit
2000 x 1400 x 320 mm Surface with threaded holes Ge83da9k8 4 feet of storage Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthimit mund të ketë ndodhur.
3287518.jpg
Tool Room frezë HERMLE UWF 802 M
with HEIDENHAIN TNC 124 control = Way X/Y/Z 500/430/400 mm 71-3.550 speed range RPM. Vertical milling head with ausf. Quill 73zmz8lg8 Spindle SK 40 Universal Swivel Tilt and swivel table 650 x 395 mm Coolant system Shpallj ...
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave