Profili i Dealer

SchumacherTech GmbH & Co.KG

SchumacherTech GmbH & Co.KG


Herr Andreas Schumacher

Untere Reute 44
75305 Neuenbürg

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit

Firma SchumacherTech GmbH & Co.KG,gegründet 1998. Wir bauen und vertreiben neue und gebrauchte Maschinen für Schmuckindustrie.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Ofertat tona të lartë
2398802.jpg
Profili petëzimit Buehler
Vlr0s A used profile rolling mill, special design with lateral adjustment. Suitable for rolling wires made of nickel silver, stainless steel, silver and other precious or base metals. The plant is pa... më shumë »
2399179.jpg
Profili petëzimit Buehler
A used profile rolling mill, special design with lateral adjustment. Suitable for rolling wires made of nickel silver, stainless steel, silver and other precious or base metals. The plant is partially... më shumë »
2235341.jpg
Tilting furre Pjekja Solo, Schweiz Typ 646-3-1
A tilting furnace of company SOLO, Switzerland. Maximum temperature of 950 C ° 3 * 380 V, 50 Hz. Power 3 KW. Lvmsn Annealing Chamber: (B, H, T) 85 * 40 * 340 mm Dimensions unit: 56 * 80 * 155... më shumë »
Dërgoni kërkesën për SchumacherTech GmbH & Co.KG

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*Aktive në fushat e mëposhtme
ofron Machine
2398802.jpg
Profili petëzimit Buehler
Vlr0s A used profile rolling mill, special design with lateral adjustment. Suitable for rolling wires made of nickel silver, stainless steel, silver and other precious or base metals. The plant is pa ...
2399179.jpg
Profili petëzimit Buehler
V0ideg30l A used profile rolling mill, special design with lateral adjustment. Suitable for rolling wires made of nickel silver, stainless steel, silver and other precious or base metals. The plant i ...
2235341.jpg
Tilting furre Pjekja Solo, Schweiz Typ 646-3-1
A tilting furnace of company SOLO, Switzerland. Maximum temperature of 950 C ° 3 * 380 V, 50 Hz. Power 3 KW. Lvmsn Annealing Chamber: (B, H, T) 85 * 40 * 340 mm Dimensions unit: 56 * 80 * 155 ...
2235250.jpg
Tilting furre Pjekja Solo Typ GBH 0102
A tilting furnace of company SOLO, Switzerland. Ukrmpjids Max temperature 1050 C ° 3 * 380 V, 50 Hz. Power 5 KW. Annealing Chamber: (B, H, T) 160 * 60 * 440 mm Dimensions unit: 80 * 90 * 160 ...
2458076.jpg
projektues Profile ISOMA 109 A
A light-profile projector the company ISOMA CH. The projector has 4 lenses (10x, 20x, 50x, 100x). Compline functional. Efkflqf83 Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthim ...
2301337.jpg
Makine petezimi Buehler
U7y28deaz Rolling mill Buehler Rollers dimesions: D=200*270 mm Power: 22/30 kW Electrical connection: 3*400 V Rolling Speed: 20/40 m/min External dimensions: 200*100*190 cm Weight: 4.000 kg
2269835.jpg
shtypi i çuditshëm Kaiser PZ 75
Eccentric press Type Kaiser PZ 75 Power 100 tons Number of strokes 30-170 /min Stroke 8-60 Ram adjustment 70 Engine power 7,5 kW Electrical Connection 3*380 V Weight about 2.200 kg Ukmqt8ql The pre ...
2269898.jpg
Makine petezimi Carl Wezel BW 200
Rolling mill Type BW 200 from Company Carl Wezel Rollers size: D=125*185 mm Engine power: 7,5 kW; 380 V Weight about 1.500 kg The rolling mill was previously mechanical overtaken: all mechanical part ...
2573591.jpg
Wire furre Pjekja Kohnle T1000-100/50-800
The furnace was rebuilt from a furnace into a wire annealing furnace. L9w3x Heating power 3.5 KW to 1000 ° C Ammonia spalter installed 1.8 KW to 950 ° C The furnace is working properly. If nece ...
2269850.jpg
nxjerrjes Single stacion KaVo 658 8400
Single-suction apparatus for polishing work. From leading manufacturers KaVo. 220 V, 360 W. The devices are in good condition. We have 7 St. in inventory. Uutucuk30 Shpallja është përkthyer autom ...
2399199.jpg
Wire dorezë e xhamave rrotull gisht
A Drahtaufspuler unknown brand. Infinitely adjustable speed. Without publishers. V0ijc8nk9 Shpallja është përkthyer automatikisht dhe disa gabime e përkthimit mund të ketë ndodhur.
2378830.jpg
makinë Swaging
A used machine hammers unknown brand. Can be used from wire for sharpening or collapse. The range of about 3.0 to 1.0 mm. Motor power: 2.0 kW Connection: 380 V 50 Hz Dimensions:. 800 * 700 * 1200 mm W ...
2233463.jpg
Duo-petëzimit Carl Wezel BW 250
Duo-rollin mill Type BW 250 from Company Carl Wezel Ekburpx Roll width 285 mm Roll Diameter 200 mm Bandwidth 20-250 mm Engine power 17,5 kW Weight about 3,2 tons The plant is being rebuilt, so the p ...
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave