Profili i Dealer

Amann Werkzeugmaschinen GmbH

Amann Werkzeugmaschinen GmbH


Herr Christoph Bobe

Landshuter Str. 1
85716 Unterschleißheim

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit

Kompetenz in modernen Gebrauchtmaschinen – vertrauen sie auf über 40 Jahre Erfahrung!


Die Firma Amann wurde 1969 gegründet und hat sich im Laufe der Jahre von einem "Klein-Betrieb" zu einem der bekanntesten Werkzeugmaschinenhändler Deutschlands entwickelt.
Im Jahre 1988 bezogen wir am nördlichen Rand von München unsere jetzigen Hallen und Büros.

Wir sind im Bereich der konventionellen und der CNC gesteuerten Werkzeugmaschine ebenso zu Hause, wie im Vertrieb komplexer Produktstraßen und ganzer Betriebseinrichtungen
Wir bieten unseren Kunden auf 5000 m² Ausstellungsfläche ständig mehr als 500 moderne gebrauchte Werkzeugmaschinen für die Zerspanungsindustrie und Blechbearbeitung.

-----Besuchen sie uns auf www.amann-wzm.de. Hier können sie unser ganzes Sortiment mit über 500 modernen Maschinen finden. (Direkt zur Maschinenliste http://www.amann-wzm.de/index.php4?site=mschl&box=11 )-----

Um der stetig wachsendem Nachfrage gerecht zu werden, wurde im Jahre 2001 unsere Tochterfirma AIV Amann Industrievertretung GmbH gegründet.
Sie repräsentiert renommiertesten, internationalen Maschinenhersteller in Bayern für die wirtschaftliche Blechbearbeitung.

Unser Blechbearbeitungsmaschinen neu wie gebraucht finden sie unter www.aiv-amann.de oder hier im Maschinensucher.

Shko tek ofertat më të lartë › 

Amann Werkzeugmaschinen GmbH është një tregtar i besuar
Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker


Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim.

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.
Sigurisht që të ndodhë gjithsesi gjatë dallimet e procesit të blerjes të opinionit. Machineseeker dhe Thorsten Muschler GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet e aktiv Maschinensucher ose Machineseeker blerës apo shitës.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

Ofertat tona të lartë
3576543.jpg
CNC torno HURON - JYOTI AX 200
X mm 370 mm 325 oder 625 mm tavel x / z - turret 1 200 / 325 oder 625 mm +/- 50 mm Rapid traverse 24 m/min rapid traverse Z-axis 35 m/min control Siemens 828 D SL bar material dia. max. 65 mm tur... më shumë »
2499023.jpg
Shufër me gumga bluarje Machine KOPP SN 800
workpiece length 800 mm swing diameter 450 mm number of spindles 1 travel -x axis 470 mm travel -z axis 800 mm G7xj0p spindle motor 20 kW spindle turning speed range 1500 U/min rapid traverse 15000 ... më shumë »
3348761.jpg
Vegla të paracaktuara KLINGELNBERG-OERLIKON CS 200
inserted tooth milling cutter dia. max. 550 mm Mxl3z workpiece weight 150 kg locating plate for cutter heads - Ø 65 - 360 mm nominal taper - Ø cutter heads (spiron/arkon) 58,2 mm travel -z axis 160... më shumë »
Dërgoni kërkesën për Amann Werkzeugmaschinen GmbH

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3587303.jpg
Spiral pjerrët Gear Cutting Machine OERLIKON SKM 2
crown gear diamter max. 560 mm max. module 8,5 min. module 2,1 ratio of transmission 1 : 10 tooth width max. 85 mm cone distance (outside) 280 mm spindle turning speed range 14 - 375 U/min spindle ...
3576543.jpg
CNC torno HURON - JYOTI AX 200
X mm 370 mm 325 oder 625 mm tavel x / z - turret 1 200 / 325 oder 625 mm +/- 50 mm Rapid traverse 24 m/min rapid traverse Z-axis 35 m/min control Siemens 828 D SL bar material dia. max. 65 mm tur ...
2499023.jpg
Shufër me gumga bluarje Machine KOPP SN 800
workpiece length 800 mm swing diameter 450 mm number of spindles 1 travel -x axis 470 mm G7xj0p travel -z axis 800 mm spindle motor 20 kW spindle turning speed range 1500 U/min rapid traverse 15000 ...
3348761.jpg
Vegla të paracaktuara KLINGELNBERG-OERLIKON CS 200
inserted tooth milling cutter dia. max. 550 mm workpiece weight 150 kg locating plate for cutter heads - Ø 65 - 360 mm nominal taper - Ø cutter heads (spiron/arkon) 58,2 mm travel -z axis 160 mm tot ...
3413012.jpg
CNC torno HURON - JYOTI AX 300 MSY
650 mm 420 mm 600 mm 250 / 625 mm +/- 50 mm 24 mm 30 mm control Siemens 828 D SL bar material dia. max. 65 mm turning speeds 4.000 U/min spindle nose A²6 tool turret - number of stations 12 ...
3324842.jpg
Brendshme dhe Face bluarje Machine JUNG D 221
internal diameter 150 mm grinding depth 250 mm swing diameter 350 mm distance spindle /table 245 mm workpiece spindle - bore 44 mm spindle speeds 0-400 mm speeds of internal spindle 2.700 - 5.400 U/mi ...
3451087.jpg
Duke u kthyer Automatik torno - torno zviceran TORNOS DELTA 20/5 II
turning diameter over bed 20 mm spindle passage 60 mm turning length 200 mm Control FANUC 0i-TD main spindle speeds: 10.000 Opposed spindle turning speed 12.000 1/min. coolant pressure 60 bar bar ca ...
3609909.jpg
Qendra Machining - Vertical BOEHRINGER CH 3P
x-travel 1200 mm y-travel 800 mm z-travel 800 mm Control SINUMERIK 3M table dimensions 1.000 x 800 mm Ba0t30npnv workpiece weight 2.000 kg speed spindle max. 5.600 U/min. tool taper SK 50 tool mag ...
1802249.jpg
falsifikim Hammer AFT C41-25
throat 200 mm stroke 240 mm 27 mkg no. of strokes 250 Hub/min pressure t ram hammer weight 25 kg Qmqydrsuj total power requirement 3,5 kW weight of the machine ca. 1,2 t dimensions of the machine c ...
3149088.jpg
Gear Hobbing Machine - vertikale STAEHELY SN 505-1
max. wheel diameter 600 mm gear width 280 mm 3uqfooxja max. module 5 axis height 20 / 390 mm rotary table diameter 420 mm table hole 80 mm taper MK 4 hob turning speeds 53 - 200 U/min number of fee ...
2964482.jpg
Gear Shaping Machine PFAUTER PSA 120
max. wheel diameter 250 mm gear hobbing width -max. 25 mm pitch diameter - external toothing 120 mm pitch diameter - internal toothing 120 mm max. module 3,5 adjustment of stroke 30 mm spindle diamet ...
3574174.jpg
Cilindrike bluarje Machine CETOS HOSTIVAR BU 25 H / 750
grinding diameter 250 mm grinding length 750 mm centre height 125 mm Bg3byze8 reus 2140 / 2640 U/min grinding wheel size 400 x 40 x 127 mm table swivelabel +/- + 9 / - 5 ° workpiece spindle slewabil ...
3484612.jpg
Machining Center - Universal HERMLE C 1200 U
x-travel 1200 mm y-travel 800 mm z-travel 500 mm Control SINUMERIK 840 D spindle diameter in front bearing 70 mm tool taper DIN 69893 HSK A63 spindle turning speed range 10.000 U/min Diameter of the ...
3245914.jpg
Spiral pjerrët Gear Cutting Machine KLINGELNBERG AMK 400
max. wheel diameter 500 mm tooth width max. 100 mm min. module 1,5 max. module 8,5 number of teeth 5 - 120 toolpiece turning speed range max. 200 U/min plunge depth 50 mm total power requirement k ...
3192798.jpg
makinë gear rëndë SIGMA Opal F50
max. wheel diameter 500 mm gear width 550 mm max. module 16 min. module 1 Control Opal max. number of teeth 999 helix angle +/- 45 ° table load capacity 1500 KG stroke length max. 600 mm feed 6 m ...
3019157.jpg
Makinë mulliri me turbinë STARRAG-HECKERT SX 051 B
number of spindles 1 y-travel 640 mm x-travel 650 mm z-travel 585 mm control Sinumerik 840 D A - axis 360 ° B - axis 155 ° feed X/Y/Z/-axis 0 - 40.000 mm/min rapid traverse X/Y/Z 40 m/min spindle ...
3451088.jpg
Gear Shaping Machine LIEBHERR WSC 1200
max. wheel diameter 1200 mm gear width 260 mm max. module 16 table diameter 900 mm table bore diameter 320 mm max. workpiece diameter 1500 mm table load 95 kN stroke length max. 270 mm work-spindle d ...
2673980.jpg
I pjerrët Gear Generator - Spiral HURTH-MODUL KF 250 B
workpiece diameter with ratio 1:10 300 mm workpiece diameter with ratio 1:1 212 mm max. number of teeth 200 min. number of teeth 6 x-travel 300 mm Ykhmhbez3 X - Axis speed 0,1-5.000 mm/sec. y-trave ...
3155010.jpg
Spiral pjerrët Gear Cutting Machine KLINGELNBERG-OERLIKON C22
max. wheel diameter 220 mm gear width 55 mm max. module 6,5 min. module 1,5 spindle turning speed - stepless 667 U/min number of teeth 6 - 120 inserted tooth milling cutter dia. 124 - 220 mm 3whkl ...
2064129.jpg
makinë Gear Deburring RAUSCH Gratomat MS150/2-760
max. pitch circle 760 mm stroke 110 mm bis 150 Syxwodfmb 3-jaw-chuck diameter 160 mm total power requirement 21 kW weight of the machine ca. 2,5 t dimensions of the machine ca. 3,7 x 3,2 x 3,7 m ...
3105211.jpg
Sipërfaqja bluarje Machine - Horizontal ELB BD 20
grinding length 2000 mm grinding width 600 mm workpiece height 600 mm table surface area 2000 x 600 mm stroke of the table max. 2100 mm feed x-axis 30 - 30.000 mm/min feed y- axis 1200 mm/min feed z-a ...
168 Shfaq Ofertat ›
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave