Profili i Dealer

harich Werkzeuge-Maschinen GmbH

harich Werkzeuge-Maschinen GmbH


Herr Felix Rehm

Industriestr. 81
90537 Feucht

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit

Bei der Firma harich Werkzeuge-Maschinen GmbH handelt es sich um ein Handelshaus für neue und gebrauchte Werkzeugmaschinen und deren Zubehöre, mit über 30-jähriger Marktzugehörigkeit.

Ein Service-Team von derzeit 20 Mitarbeitern stellt sicher, dass gebrauchte Maschinen Ihren Anforderungen entsprechen und auch bei Kunden Montagen durchgeführt werden können.

Je nach Bedarf können Maschinen überholt, neu lackiert und mit Gewährleistungen und geometrischen Abnahmeprotokollen versehen,
unser Werk verlassen.
Eine eigene Führungsbahnschleifmaschine mit Schleifbereich 2000 x 900 mm wurde um eine Doppelständer-Hobelmaschine mit
Arbeitsbereich 1500 x 1500 mm ergänzt.

Shko tek ofertat më të lartë › 

harich Werkzeuge-Maschinen GmbH është një tregtar i besuar
Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker


Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim.

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.
Sigurisht që të ndodhë gjithsesi gjatë dallimet e procesit të blerjes të opinionit. Machineseeker dhe Thorsten Muschler GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet e aktiv Maschinensucher ose Machineseeker blerës apo shitës.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

Ofertat tona të lartë
3189292.jpg
Band rrethore makine U 2 KASTO practical U2
Band saw machine Make: KASTO Model: practical U 2 Year of constr.: 2016 - new machine Masch.Nr.: 6143103136 speed: 35/70 m / min. equipped as standard with: 2qnqbm -Continuous saw speed ... më shumë »
2025808.jpg
Qendra torno Primus GDW LZ 350
Tip height: 175 mm Top width: 800 mm Warranty: Available 6 months after delivery, on the mechanics of us partially reconditioned single-layered. The electrical and electronics is excluded, becaus... më shumë »
2478433.jpg
Band rrethore TEBA200L TRENNJAEGER TEBA 200 L
Band saw machine Make: TRENNJAeGER Model: TEBA 200 L Condition: new machine equipped as standard with: Ebdyx9b -hydraulic saw speed, infinitely variable -Fence 0 to 500 mm -Linear Guide ... më shumë »
Dërgoni kërkesën për harich Werkzeuge-Maschinen GmbH

kompani*

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town*

telefon

faks

E-mail*

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3189292.jpg
Band rrethore makine U 2 KASTO practical U2
Band saw machine 2qnqbm Make: KASTO Model: practical U 2 Year of constr.: 2016 - new machine Masch.Nr.: 6143103136 speed: 35/70 m / min. equipped as standard with: -Continuous saw speed ...
2025808.jpg
Qendra torno Primus GDW LZ 350
Tip height: 175 mm Top width: 800 mm Snsz3q3kq Warranty: Available 6 months after delivery, on the mechanics of us partially reconditioned single-layered. The electrical and electronics is exclu ...
2478433.jpg
Band rrethore TEBA200L TRENNJAEGER TEBA 200 L
Band saw machine Make: TRENNJAeGER Ebdyx9b Model: TEBA 200 L Condition: new machine equipped as standard with: -hydraulic saw speed, infinitely variable -Fence 0 to 500 mm -Linear Guide ...
3346596.jpg
Bluarje makine PF 2 Deckel FP 2
Universal tool milling machine Make: Cover model: FP 2 year: 1975 - overhaul, newly painted RAL 7035 light-grey / basalt grey RAL7012 RAL5008 grey blue Warranty: De27yhgve 12 months from deliv ...
1509588.jpg
mulliri FP2 DECKEL FP 2
Universal tool milling machine Make: Cover model: FP 2 Nxlekpkwu Year built: 1973 - factory instead tested geometrical acceptance test protocol Accessories: -3-A digital display HEIDENHA ...
1922365.jpg
Universal frezë Deckel FP 2
Universal tool milling machine Make: Cover model: FP 2 year: 1976 - overhaul, newly painted RAL 7035 light-grey / basalt grey RAL7012 RAL5008 grey blue Warranty: 12 months from delivery, on the ...
1413744.jpg
Universal frezë OPTImill MT 50
Universal milling machine brand: OPTimill Model: MT 50 Item No.: 3336005 Bc207itq Condition: new machine Procedures: -X 580 mm -Y-axis 200 mm -Z axis 340 mm standard features equipped w ...
3184226.jpg
Udhëzime dhe torno OPTiturn TH 4210
Precision control and lathe Make: OPTiturn Model: TH 4210 Item No.: 3462050 Condition: new machine Tip height: 210 mm Top width: 1,000 mm equipped as standard with: -Machine base -Qua ...
2729763.jpg
Qendra torno OPTIturn TH 3390D
Precision control and lathe Make: OPTiturn Model: TH 3309 D Item No.: 3402040 Condition: new machine Tip height: 156 mm Hdpenvd Top width: 830 mm Spindle speed: 70-2,000 rpm (16 levels) ...
2633125.jpg
LZ280VS Precision torno GDW LZ 280 VS
Precision guidance and lathe Make: GDW Model: LZ 280 VS comfortline Condition: new machine with infinitely variable speed control and continuous regulation of feeding highest security standa ...
1939315.jpg
Udhëzues dhe torno LZ40VS GDW LZ 400 VS
Precision guidance and lathe Make: GDW Model: LZ 400 VS comfortline Condition: new machine with infinitely variable speed control and continuous regulation of feeding highest security standa ...
1877838.jpg
Saülnbohrmaschine MAXION UNIMAX 3
Column drilling machine Make: MAXION Model: UNIMAX 3 Condition: new machine Spindle speed (continuous): area A 80 - 1,440 RPM Area B 180-3,200 RPM Standard ALB ear performance: 30 mm Rcqxm ...
1783878.jpg
Saulenbohrmaschine ALZMETALL AX 3/SV
Column drilling machine brand: ALZMETALL Model: AX 3/SV Condition: new machine Speed 80-1,125 RPM. equipped as standard with: -Speed adjustment, continuously variable -Speed display, dig ...
2350013.jpg
UNIMAX1TAP MAXION UNIMAX 1 TAP
Bench drilling machine Make: MAXION Model: UNIMAX 1 TAP Condition: new machine Spindle speed (continuous): 200-4,000 rpm Standard ALB ear power: 18 mm equipped as standard with: -Thread ...
2222247.jpg
Sipërfaqja rëndë ELB SMART N6 ZRT 840D-SL
Flat grinding machine Ugyjjafrh Make: ELB Model: SMART N6 ZRT 840D-SL Year built: 2011 - work place tested However mint condition Technical data: -Grinding length x axis: 600 mm -Sanding ...
2000787.jpg
Universal frezë FP1 Active DECKEL FP 1 Aktiv (2-Achsen-Aktiv)
Universal tool milling machine Sgjzbu3yt Make: Lid Model: FP 1 active Year of construction: 1984 - overhaul, newly painted, RAL 7035 light-grey / basalt grey RAL7012 RAL5008 grey blue Warra ...
1468502.jpg
FP1 frezë DECKEL FP 1 Aktiv (3-Achsen-Aktiv)
Universal tool milling machine Make: Lid Model: FP 1 active (3-axis active) Year of construction: 1988 - overhaul, newly painted, RAL 7035 light-grey / basalt grey RAL7012 RAL5008 grey blue ...
2298500.jpg
Universal frezë FP1 Akti DECKEL FP 1 Aktiv (2-Achsen-Aktiv)
Universal tool milling machine Make: Lid Model: FP 1 active Year of construction: 1984 - overhaul, newly painted, RAL 7035 light-grey / basalt grey RAL7012 RAL5008 grey blue Warranty: 12 mo ...
2163589.jpg
Folding FSBM Metallkraft FSBM 1020-25 E
-Working width 1020 mm - maximum sheet thickness 2.5 mm (St 40) - maximum bending angle 135° Accessories:-segmented clamping beam Tvv90vnaf -Foot pedal to the voltage -Manual Shpallja është ...
2300198.jpg
NSH Stylus makine bluarje DECKEL S0E
Stylus grinding machine U7oipx3bg Make: Lid Model: S0E Year of construction: 1971 - overhaul, newly painted RAL 7035 light-grey / RAL7012 basalt grey / RAL 9016 traffic white Warranty: 12 m ...
3419652.jpg
Makinë bluarje WF2 MIKRON WF 2 SA Aktiv
Universal tool milling machine Brand: MICRON Model: WF 2 SA active Year built: 1984 - work place tested newly painted RAL 7035 light grey / RAL 5012 Lambert geometrical acceptance test protoc ...
71 Shfaq Ofertat ›
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .
Dëshironi të ndalni me të vërtetë historinë e bisedës?
po jo
×
Chat Maker Finder
emër E-mail Mesazhi juaj për Tregtarin
START CHAT ME DEALER
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti yt po shkruan
DËRGONI MESAZH
  Ju po bisedoni: 
  Personi juaj i kontaktit: 
  
Kontakti juaj duket të jetë joaktiv
Mbyllja e dritares së bisedave