Albanian
German German German English English French French Spanish Spanish Italian Dutch Polish Russian Belarusian Ukrainian Estonian Turkish English English Czech Danish Finnish Swedish Norwegian Bokmål Maltese Luxembourgish Greek Lithuanian Latvian Icelandic Portuguese Portuguese Spanish Spanish Hungarian Slovak Romanian Romanian Slovenian Serbian Serbian Albanian Croatian Bulgarian Macedonian Bosnian Hebrew Arabic Hindi English Indonesian Korean Japanese Thai Malay Vietnamese Chinese Chinese Persian Bengali Pashto Urdu
T W Ward CNC Machinery LTD nga Sheffield:

T W Ward CNC Machinery Ltd is one of the UK’s leading suppliers of CNC machine tools to a wide range of OEM’s and sub contract metal cutting companies across many engineering sectors.

Herr Andrew Elliott
Albion Works, Attercliffe Road
S4 7WW Sheffield
Britania e Madhe
South Yorkshire


listat aktuale dhe promovime të veçanta:
Lloji Ram VTL, boshti C dhe gishti i gjallë
Lloji Ram VTL, boshti C dhe gishti i gjallë YOU JI VTL1600ATC+C

YOU-JI HEAVY DUTY, ELEVATING CROSSRAIL, RAM TYPE CNC VERTICAL BORING & TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, C-AXIS & DRIVEN ...

Torno vertikale e boshtit të tipit Ram
Torno vertikale e boshtit të tipit Ram Hankook VTB160

HEAVY DUTY 2-AXIS HIGH PERFORMANCE, FIXED CROSSRAIL, RAM TYPE CNC VERTICAL TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS TABLE DIAMET ...

Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte
Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte Hartford PRO1000

Excellent used OPEN FRONTED VERTICAL MACHINING CENTRE WITH 4 SHEAR HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, ARM TYPE TOOLCHANGE 24 POSITIONS, BT40, ...

Dërgoni kërkesën për T W Ward CNC Machinery LTD:
më shumë listings & makineri në ofertë:
Lloji Ram VTL, boshti C dhe gishti i gjallë YOU JI VTL1600ATC+C

YOU-JI HEAVY DUTY, ELEVATING CROSSRAIL, RAM TYPE CNC VERTICAL BORING & TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, C-AXIS & DRIVEN TOOLS TABLE DIAMETER - 1600 MM MAX. TUR......


Torno vertikale e boshtit të tipit Ram Hankook VTB160

HEAVY DUTY 2-AXIS HIGH PERFORMANCE, FIXED CROSSRAIL, RAM TYPE CNC VERTICAL TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS TABLE DIAMETER - 1600 MM MAX. TURNING DIAMETER - 200......


Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte Hartford PRO1000

Excellent used OPEN FRONTED VERTICAL MACHINING CENTRE WITH 4 SHEAR HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, ARM TYPE TOOLCHANGE 24 POSITIONS, BT40, FANUC OM CONTROL. WITH 4TH AXIS KITAGAWA......


Qendra e përpunimit horizontale me një tryezë të vetme DEPO HC1212

SINGLE PALLET, HIGH SPEED INFEEDING RAM HORIZONTAL MACHINING CENTRE SPINDLE TAPER - HSK A100 SPINDLE SPEEDS 30-12000RPM, DIRECT DRIVE SPINDLE POWER 25/33KW TABLE SIZE - 1600 X 160......


Torno CNC me 2 boshte me shtrat të pjerrët Colchester TORNADO T8

2-AXIS SLANT BED CNC LATHE SWING O BED - 510 MM TURN DIA / LENGTH - 260 / 540 MM SPINDLE SPEED - 3500 RPM SPINDLE MOTOR - 18.5 KW SPINDLE BORE / BAR CAP - 77.5 / 66.5 MM O9ocj 12 ......


Torno vertikale me bosht Ram dhe Frëngji Toshulin SKIQ20

A HEAVY DUTY, ELEVATING CROSSRAIL, RAM TYPE CNC VERTICAL BORING & TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND GUIDEWAYS Bt77qevopq TABLE DIAMETER - 2,000 MM MAX. TURNING DIAMETER - 2,......


Boshti vertikal i mprehtë / kthyes i boshtit tip 2 Hankook VTB125E

HEAVY DUTY ELEVATING CROSSRAIL RAM TYPE CNC VERTICAL BORING AND TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS CAPACITY Maximum Turning Diameter - Ø 1,600mm Maximum Turning ......


Torno vertikale - Boshti Lloji C Ram & Driv Hankook VTC200E

HEAVY DUTY HIGH PERFORMANCE, ELEVATING CROSSRAIL, RAM TYPE CNC VERTICAL TURNING MACHINE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, C-AXIS & DRIVEN TOOLS TABLE DIAMETER - 2000 MM MAX. T......


Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte Hartford LG500

***This machine is only available to customers in the United Kingdom & Republic of Ireland*** OPEN FRONTED VERTICAL MACHINING CENTRE WITH HIGH PERFORMANCE LINEAR GUIDEWAYS FOR ENH......


Gantry Loaded Single Spindle CNC Torno Takisawa TCC1100GA

***This machine is only available to customers in the United Kingdom & Republic of Ireland*** HIGH PRODUCTIVITY 6" CHUCK, SINGLE SPINDLE, HIGH SPEED, HIGH ACCURACY CNC TURNING CEL......


Torno me shtrat të pjerrët, Boshti C & Vegla të Drejtuara Hyundai-Wia L400LMC

***This machine is only available to customers in the United Kingdom *** HEAVY DUTY, HIGH POWER, SLANT BED CNC TURNING CENTRE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, HIGH SPEED SERV......


Qendra horizontale e përpunimit të paletave binjake Hitachi Seiki HG800

TWIN PALLET HORIZONTAL MACHINING CENTRE WITH BOX GUIDEWAYS & SHUTTLE TYPE PALLET CHANGING SYSTEM PALLET SIZE - 800 x 800 MM Buswpagngy PALLET LOAD - 1600 KGS PALLET INDEX - 0.001 ......


Torno me shtrat të sheshtë, Boshti C & Vegla të Drejtuara Binns & Berry DATA 90

HEAVY DUTY, FLAT BED CNC LATHE WITH C-AXIS & MILLING, HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS Jwwche SWING O BED / CARRIAGE - 1000 / 850 MM CENTER DISTANCE - 5000 MM SPINDLE SPEED - TBA R......


Shtrat i sheshtë torno CNC Hankook 7NB X 4000

HEAVY DUTY, HIGH QUALITY FLAT BED CNC LATHE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS & 176 MM SPINDLE BORE SWING OVER BED / CARRIAGE - 750 / 480 MM CENTRE DISTANCE - 4000 MM SPINDLE S......


Lloji i portës së sipërme të boshtit 5-bosht VMC Axile G8

5-AXIS SIMULTANEOUS, OVERHEAD TRAVELING GANTRY TYPE HIGH PERFORMANCE VERTICAL MACHINING CENTRE TABLE DIAMATER (ROUND) - 800 MM A-AXIS - +/- 120 DEG C-AXIS - 360 DEG X / Y / Z AXES......


Makineri horizontale e mërzitshme dhe mulliri Hartford PBM115A

Heavy Duty, High Quality, Cross Bed Infeeding Column Live Spindle CNC Boring & Milling Machine with Hardened & Ground Box Guideways. TABLE Working Surface - 1,400 X 1,600mm Tee Sl......


Shtrat i sheshtë torno CNC Pinacho ST-225-65 X 1000 2 AXIS

Flat Bed CNC Lathe with Hardened and Ground Slideways, Full CE Guarding System and Various Available Options Standard Chuck Diameter - (8") 210mm Spindle Nose - A2-6 Swing Over Be......


Torno CNC me 2 boshte me shtrat të pjerrët Mori Seiki SL6A

HEAVY DUTY, 2-AXIS, HIGH POWER, SLANT BED CNC LATHE WITH HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS Vufquq Chuck Diameter - 610mm (24") Swing Over Bed - 890mm Swing Over Carriage - 560mm Max......


Torno CNC me 2 boshte me shtrat të pjerrët Mori Seiki SL75B

Heavy Duty, 2-Axis, High Power, Slant Bed CNC Lathe with Hardened & Ground Box Guideways Chuck Diameter - 610mm (24") Swing Over Bed - 910mm Swing Over Carriage - 580mm Max. Turni......


Gantry Loaded Twin Spindle CNC Torno Takisawa TT-1100GC

HIGH PRODUCTIVITY 6″ CHUCK, PARALLEL TWIN SPINDLE, HIGH SPEED, HIGH ACCURACY CNC TURNING CELL WITH GANTRY LOADING / UNLOADING & PARTS STOCKING SYSTEM Ultrafast Loading Time of 1.7......


Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte Hartford PRO800

***This machine is only available to customers in the United Kingdom & Republic of Ireland*** OPEN FRONTED VERTICAL MACHINING CENTRE WITH 4 SHEAR HARDENED & GROUND BOX GUIDEWAYS, ......


Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte Hartford HCMC1270#40

***This machine is only available to customers in the United Kingdom & Republic of Ireland*** OPEN FRONTED VERTICAL MACHINING CENTRE WITH HARDENED & GROUND 4 SHEAR BOX GUIDEWAYS F......


Hapni Qendrën e Përpunimit Vertikal me Fronte Hyundai-Wia F500 PLUS

***This machine is only available to customers in the United Kingdom & Republic of Ireland*** HIGH PERFORMANCE OPEN FRONTED VERTICAL MACHINING CENTRE WITH LINEAR GUIDEWAYS FOR ENH......


Machineseeker.al është sponsor zyrtar i:
FEEDBACK
Flag gb
+44 20 331 800 72
Flag de
+49 201 857 86 10
Flag nl
+49 201 857 86 180
Flag pl
+48 223 076 958
Flag it
+49 201 857 86 152
Flag es
+34 911 433 456
Flag fr
+49 201 857 86 153